Собчак обіцяла не проводити політичну агітацію в анексованому Криму

Кандидатка в президенти Росії та телеведуча Ксенія Собчак попросила владу України дозволити їй відвідати анексований Росією Крим. З цього приводу вона направила листа до посольства України в РФ. Водночас міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав ідею Собчак «політичною шизофренією».

«Дотримуватися українського законодавства для в’їзду в окупований Крим – це звичайно позитив. Але законний в’їзд для ведення нелегітимною кампанії для нелегітимних виборів на окупованій території – це точно шизофренія. Звичайно, політична», – написав Клімкін у Twitter.

«А щоб поспілкуватися з кримськими татарами, треба приїхати до Києва та зустрітися з Меджлісом, який визнаний в усьому світі та заборонений в окупованому Криму. Сподіваюсь, пані Собчак на боці цивілізованого світу», – додав Клімкін.

Водночас перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар заявила, що Собчак може приїхати в анексований Крим з боку материкової України після перевірок у відповідних органах.

«Вона, як громадянка Росії, відповідно, як іноземний громадянин, має право в’їзду на територію Криму через материкову Україну. Для цього є постанова, яка регламентує перетин адмінкордону для іноземних громадян. Такі документи подаються в міграційну службу, яка має право розглядати такі документи до 5 діб, перш ніж видати відповідний пропуск», – сказала Джеппар.

Вона також зазначила: якщо в результаті перевірки виявиться, що Собчак відвідувала Крим через закриті пункти пропуску, «їй можуть заборонити в’їзд навіть на територію материкової України».

Сама Ксенія Собчак заявляла, що не буде, як кандидат в президенти, проводити передвиборну агітацію в анексованому Криму, наголошуючи, що, анексувавши Крим, РФ порушила міжнародні зобов’язання. На думку Собчак, Києву і Москві необхідно провести спільний референдум щодо статусу півострова.

Вибори президента РФ заплановані на 18 березня 2018 року.