Угода передбачає створення робочої групи з українських та китайських фахівців, яка розробить оптимальні технічні та фінансові рішення для реалізації проекту

Мер Києва Віталій Кличко та заступник голови правління China Pacific Construction Group Го Уін підписали угоду про співпрацю щодо будівництва четвертої лінії метро у Києві. Нова лінія підземки має розв’язати транспортні проблеми масиву Троєщина. Про це повідомляє прес-служба Київської адміністрації.

Угода передбачає створення робочої групи із українських та китайських спеціалістів, яка розробить оптимальні технічні та фінансові рішення для реалізації проекту.

«Вартість будівництва оцінюють у 2 мільярди доларів США, при цьому 85% від прогнозованої вартості проекту буде забезпечено за рахунок кредиту від китайських фінансових установ», – йдеться в повідомленні.

Проект передбачає будівництво нової лінії метрополітену протяжністю майже 18 км з 13-ма станціями. Також буде побудована пересадочна лінія протяжністю 1 км між кільцевою електричкою та новою четвертою лінією. Передбачається, що термін будівництва становитиме 5 років.

«Після року наших спільних зусиль ми можемо підписати офіційну угоду. Ми маємо гарний досвід розбудови метро у всьому світі. Ми знаємо, що 4 гілка метро є нагальною для Києва, адже наш проект має зв’язати обидва береги Дніпра та нарешті розв’язати транспортні проблеми масиву Троєщина», – наголосив Го Уін.

Читайте: Метро на Троєщину починатиметься в аеропорту «Жуляни»