Столичний потоп – очевидно не останній колапс у Києві

«Великий потоп» кияни спустили з рук Кличку і Ко, які виправдали колапс «історичною проблемою» і «тримісячною нормою опадів». Мешканці столиці розслабились і уже починають забувати, як підземні переходи перетворились на басейни. Однак дарма, адже якщо система влади не зміниться й до КМДА і Київради приходитимуть лобісти забудовників та різноманітних фінансово-промислових груп, місто чимдалі сильніше потерпатиме від техногенних катастроф. Про це у статті для видання InfA пише оглядач Ян Борецький.

«Києвом керують навіть не дилетанти. Ці люди нездатні відрізними помилки від правильних рішень, але принцип у них простий: красти на всьому й будувати тільки те, на чому можна вкрасти. Із таким підходом застарілу інфраструктуру, звичайно, не відбудуєш, адже для цього потрібно вкладати більше, ніж крадеш», – підкреслює Борецький.

Він констатує: масштаб занепаду Києва зараз такий, що для відновлення нормальної життєдіяльності потрібні сотні мільярдів гривень. Однак чинна влада клептоманів не готова пускати гроші навіть на відбудову того, що розвалюється буквально на очах.

Столиця, за словами оглядача, прямує в бік майбутнього на кшталт якихось бразильських фавел. Київ уже на порозі інфраструктурного колапсу, однак цим проблеми тільки починаються: «Унаслідок руйнування доріг і мостів почне руйнуватися система електропостачання. Вже зараз кияни сидять без гарячої води. І судячи з усього, КМДА не зможе домовитися з «Нафтогазом», тому результат конфлікту відомий уже зараз: доведеться обмежити постачання гарячої води і тепла у Києві в деяких районах».

«Якщо Київ розвиватиметься так, як зараз – обов’язково прийде час, коли доведеться відокремлювати дороги для «блатних» (щоб ті змогли доїхати до своїх офісів у Раді, Кабміні, КМДА й ще кудись).  Отож, житимуть кияни, як у резервації – обмежені палацами, магістралями і центрами розваг власників України», – підсумував журналіст.

Повна версія статті тут: Дощовий Армаґеддон: Київ упевнено стає територією нетрів