Віталій Кличко злякався розділення посад мера Києва і голови КМДА

Мер Києва Віталій Кличко заявляє, що ініціюватиме дострокові вибори мера столиці, якщо Верховна Рада ухвалить рішення про розподіл повноважень мера та голови Київської адміністрації. Про це повідомляє прес-служба КМДА.

«Якщо кияни хочуть, аби їм призначали згори мера, це одна історія. Якщо ж хочуть обирати людину, яка буде відстоювати їхні інтереси, буде підзвітною і відповідальною перед громадою, – це інша історія. Тоді я буду ініціювати вибори Київського міського голови», – сказав Кличкою.

За його словами, йдеться «не про прізвища, а про принципи».

«Нехай всі, хто хоче керувати столицею, змагаються, представляють киянам свої програми, реалізують їх, і це буде справедливо», – сказав Кличко.

На його думку, якщо міського голову обиратимуть для проформи, а голову адміністрації призначатимуть, це «матиме негативну оцінку щодо самоврядування також і від іноземних експертів, партнерів України».

«До людей потрібно дослухатися, рахуватися з ними. Я переконаний, що помилку Януковича щодо розподілу повноважень мера та голови КМДА Президент Зеленський не буде повторювати», – підсумував Кличко.

Нагадаємо, про необхідність розділення посад мера Києва і голови КМДА заявляв глава Офісу президента Андрій Богдан в інтерв’ю РБК-Україна.

У травні 2019 року у Верховній Раді зареєстрували законопроект про розмежування функцій і повноважень київського міського голови та голови КМДА.

Посади мера Києва і голови КМДА законодавчо розділили за часів президента Віктора Януковича у листопаді 2010 року. Тоді посада мера, якій залишили менше повноважень, залишилась у Леоніда Черновецького, а КМДА очолив ставленик Януковича Олександр Попов.

У 2014 на виборах мера Києва переміг Віталій Кличко. У червні того ж року після складання Кличком присяги мера, президент Петро Порошенко призначив його також головою КМДА.