У КМДА пояснюють, що «не можна за 2-3 роки відремонтувати те, що не ремонтувалося 50-60 років»

У Києві – 800 кілометрів зливостоків, їх не реконструювали упродовж близько 60-ти років. Так у столичній мерії пояснюють потоп, що утворився у Києві внаслідок зливи 25 липня та спричинив обвал конструкцій шляхопроводу на перетині вулиць О. Теліги та Кирилівської. Про це інформує прес-служба мера Києва Віталія Кличка.

Генеральний директор КК «Київавтодор» Олександр Густєлєв пояснив, що черговий «втомлений» міст побудований у 1965 році – з того часу його жодного разу капітально не ремонтували.

«Не можна за 2-3 роки відремонтувати те, що не ремонтувалося 50-60 років», – сказав він.

Густєлєв також прокоментував ситуацію щодо підтоплення біля станції метро «Лівобережна».

«Вже більше 40 років існує проблема запруднення Лівобережної. Сьогодні вже є проект реконструкції й найближчим часом ми її розпочнемо», – повідомив чиновник.

Водночас мер Віталій Кличко запевнив, що із ситуацією, яка сталася, впораються в короткий термін.

«Великий потік води вимив пісок з ділянки шляхопроводу, де відбуваються роботи з капітального ремонту. У зв’язку із цим пошкоджено частину конструкції (…) керівник «Київавтодору» запевнив мене, що затримка буде на 2-3 тижні. Дуже добре, що ніхто не постраждав. І ми робимо все, щоб якнайшвидше вирішити ці проблеми, які спричинила стихія в місті», – сказав мер столиці.

Читайте: 90 мільйонів пішли під воду: наслідки дощу поблизу метро «Лівобережна» у Києві (фото, відео) 

Також Кличко прокоментував ситуацію в інших частинах Києва: на станціях метро «Лівобережна», «Дорогожичі» та «Шулявська».

Так, за його словами, на багатьох вулицях застарілі зливостоки не пристосовані на таку кількість води, адже за кілька годин стихії в Києві випала тримісячна норма опадів.

Що стосується «Дорогожичів» і «Шулявської», де відбулося сильне підтоплення, мер зазначив, що подібна ситуація – надзвичайна.

«Коли вода зійде, зможемо встановити точну причину, чому так сталося. Зараз же знаємо, що знеструмлення стало причиною того, що помпи припинили відкачувати воду. Велика вірогідність, що сталося це через вимкнення електроенергії під час грози», – зазначив мер.

Кличко додав: для того, щоби в подальшому запобігти подібним ситуаціям, на більшості дорожніх об‘єктів, де виконують капітальні ремонти, перекладають також і систему зливної каналізації.

«Перекласти 1600 кілометрів доріг і відремонтувати всі зливостоки в короткі терміни неможливо. Але ми робимо все, аби під час ремонтних робіт на дорогах, де перекладають асфальт, також міняли і комунікації, прокладені під дорогою», – сказав Кличко.

Як відомо, Київ у середу накрило зливами й градом, затопило дороги й переходи. Через поганий відтік води столичні тролейбуси і трамваї кількох маршрутів припинили рух. Крім того, злива розмила частину конструкцій моста на перетині вулиць О. Теліги та Кирилівської.

26 липня через обвал конструкцій мосту столичні тролебуси №25, 27, 30 змінили маршрути руху.

Читайте: Повалені дерева, потрощені автівки та балкони: Київ долає наслідки негоди (фото, відео)