Подорожчання, традиційно, пояснюють тим, що діючі тарифи є економічно необґрунтованими

З 14 липня зросте вартість проїзду в наземному міському транспорті Києва. Вартість разової поїздки складе 8 гривень, а за умови користування проїзним квитком або безконтактною карткою – проїзд коштуватиме 6,3 грн. Про це повідомив заступник голови КМДА Дмитро Давтян, передає Офіційний портал Києва.

«Із 14 липня встановлюється новий тариф на проїзд у міському транспорті столиці. Пасажири, котрі користуються проїзними квитками на місяць та безконтактними картками, при їх поповненні сплачуватимуть за одну поїздку від 6,3 гривень», – повідомив заступник голови КМДА.

«Тобто міська адміністрація встановлює максимально низьку вартість проїзду саме для киян, які користуються транспортом постійно, а 8 гривень сплачуватимуть пасажири, які користуються міським громадським транспортом інколи, або гості столиці», – зазначив Давтян.

За його словами, востаннє тарифи підвищили до економічно обґрунтованого рівня у лютому 2015 року. А у 2017 році відбулось коригування окремих його складових.

«Із 2015 року в країні зросли тарифи на електроенергію – у 5,4 разу, вартість дизельного пального – у 1,5 разу, вартість шин – у 1,5 разу, індекс споживчих цін за вказаний період (2015-2017 рік) становить 183%», – підкреслив Давтян.

За його словами, наразі економічно обґрунтований тариф на перевезення одного пасажира, що враховує всі видатки, становить у метро – 8,27 грн, у наземному транспорті – 8,77 грн.

«Тобто нинішнє зростання є компромісним, і воно менше від необхідного», – зазначив заступник голови КМДА.

Проїзд громадським транспортом для пенсіонерів, ветеранів АТО, чорнобильців та інших пільгових категорій населення проїзд залишиться безкоштовним.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, на киян чекає і чергове подорожчання проїзду у столичному метрополітені. З 15 липня вартість разової поїздки у підземці зросте до 8 гривень.

Як відомо, з 15 липня 2017 року ціни на проїзд у столичному метро зросли до 5 гривень, у наземному транспорті – до 4 гривень.