КНДР отримувала скандальні двигуни з Росії?

Українське підприємство «Південмаш» у статті The New York Times звинуватили у потенційному постачанні двигунів для ядерних ракет Північної Кореї. Американський кореспондент Нолан Петерсон проаналізував, чи має таке припущення право на існування. Про це ідеться у статті для Daily Signal.

У своїй публікації Петерсон посилається на слова Дениса Антіпова, волонтера, ветерана АТО й аспіранта Національного університету ім. Шевченка, знавця корейської мови, який декілька років тому допомагав СБУ допитувати двох шпигунів КНДР, затриманих за намагання викрасти ракетні технології в українських інженерів, що працювали в конструкторському бюро «Південне».

За словами військового, Північна Корея декілька разів намагалася вивідати таємницю ракетних розробок від заводу «Південмаш», однак усі спроби були зупинені СБУ».

Особливо яскравим, запевняє ветеран АТО, є приклад затримання двох корейських шпигунів 2011 року, які нині відбувають покарання у Житомирській в’язниці. Так, агенти КНДР намагалися підкупити українських учених, які працювали у КБ «Південне», аби ті передали секретні документи, пов’язані з проектуванням твердопаливних і рідких двигунів, систем подачі палива, блоків поділу ракет, відповідного комп’ютерного програмного забезпечення та іншої специфічної інформації, яка належала до «державної таємниці» України. Але робітники заводу відмовилися від хабарів та повідомили про інцидент в СБУ.

«Учені були досить патріотичними», – підкреслив Антіпов.

Натомість іноземних шпигунів зловили у Дніпропетровську під час копіювання наукових робіт із грифом «Секретно».

В. о. керівника Державного космічного агентства України Юрій Радченко, коментуючи «ракетний скандал», наголосив, що «технологічні стрибки» Північної Кореї в ядерних розробках були занадто швидкі і потужні, тому схоже, що КНДР таки допомогли ззовні.

«Ніхто не може реалізувати подібні проекти у таких умовах, навіть «космічні держави». Однак КНДР це вдалося. Вони використовували готовий продукт. Це все, що ми можемо сказати», – зауважив експерт.

За його словами, якщо Північна Корея насправді отримувала модифіковані двигуни RD-250, то вони надходили з Росії, а не з України. Росія може постачати ці двигуни з готових ракет для кого завгодно.

Також у статті наголошується, що будь-яке підтвердження українського сприяння ядерним розробкам КНДР завдало б непоправної шкоди американсько-українським відносинам. І час грає не на користь України: саме зараз Київ очікує рішення Дональда Трампа щодо надання летального озброєння ЗСУ.

Читайте: Порошенко доручив ініціювати розгляд ракетної програми КНДР у Радбезі ООН

БЕЗ КОМЕНТАРІВ