Учені виявили корисні властивості читання

Учені заявили, що захоплення читанням тісно пов’язане з тривалістю життя. Тож якщо ви книголюб, то проживете як мінімум на 2 роки довше за інших. Про це ідеться у журналі Social Science & Medicine – передають Мізки.com.

У цілому в дослідженні, що тривало 12 років, взяли участь 3 635 людей у віці за 50. Їх було поділено на три групи: в першу ввійшли ті, хто взагалі не читав книги, у другу – хто читав до 3,5 годин у тиждень, а в третю – люди, які читали більше аніж 3,5 годин на тиждень.

Зазначено, що книги, як правило, читають жінки з вищою освітою та високим доходом. Тож дослідники керувались також такими факторами, як вік, раса, здоров’я, депресія, зайнятість та сімейний стан.

Протягом 12 років експерименту учені дійшли до висновку, що у людей, які читали приблизно 3,5 години в тиждень, ризик смерті виявився нижчим на 17% в порівнянні з тими учасниками дослідження, які взагалі не читали. А для людей, які читали більше аніж 3,5 години в тиждень ця ймовірність зменшилась на 23%.

«Тривалість життя людей, які читають хоча б півгодини на день, збільшується в порівнянні з тими, хто взагалі не читає», – підкреслила професор епідеміології Єльського університету Бекка Р. Леві.

Крім того, виявилося, що в середньому книголюби проживали приблизно на 2 роки більше за інших.

«На показники також вплинули освіта, рівень достатку, пізнавальні здатності людини та багато інших факторів», – додає науковець.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ