Згідно з даними журналістів, під коаліційною угодою на даний момент є менше 224 підписів

Чи є у Верховній Раді коаліція, чи немає – майже шекспірівське запитання. Згідно з даними на сайті Ради, сьогодні президентська фракція БПП включає в себе 140 народних обранців, а фракція «Народного фронту» – 81 депутата. Разом – 221. Влада, у свою чергу, зараховує до коаліції разом з депутатами цих двох фракцій ще й позафракційних, які увійшли до коаліції, як стверджується, «в індивідуальному порядку». Щоправда, поіменний список ніхто озвучити не може.

Видання Страна вирішило поставити крапку у цьому суперечливому  запитанні простим способом – розіслати депутатам парламенту офіційний запит з проханням відповісти: чи є вони членами коаліції «Європейський вибір», чи ні. Висновок можна зробити однозначний –  коаліції в парламенті не існує. І неважливо, як рахувати – пофракційно або індивідуально.

Члени президентської фракції (хоча і не всі) відповіли на запит журналістів. Від НФ надійшла хамська відповідь абсолютно не по темі, з якої таки можна зробити висновок, що всі депутати фракції входять до коаліції. Депутати всіх інших фракцій і груп підтвердили, що не є членами коаліції.

Тому принциповими були відповіді на два запитання –  чи всі депутати БПП входять до коаліції та скільки позафракційних нардепів до неї належать.

Із 47 позафракційних депутатів тільки четверо підтвердили, що вважають себе членами коаліції «Європейська Україна». Це Ганна Гопко, Остап Єднак, Вікторія Пташник, а також Андрій Денисенко, обраний за мажоритарним округом в Дніпропетровській області. Відповідей від спікера Андрія Парубія і віце-спікера Ірини Геращенко журналісти не дочекалися, але, можна з упевненістю припустити, що вони також входять в коаліцію.

Всі інші позафракційні депутати відповіли, що не перебувають в коаліції. Не відповіли лише двоє депутатів. Це лідер партії «Національний корпус» Андрій Білецький. Однак в інтерв’ю виданню «Цензор.нет» він заявляв, що не є членом коаліції. Також не відповів підприємець Костянтин Жеваго. Він не був у коаліції «Європейська Україна» в момент її створення, а зараз на сайті українського парламенту відсутня згадка про його членство.

Тепер найцікавіше – БПП. Одразу троє депутатів цієї фракції –  Сергій Каплін, Олександр Сугоняко та Андрій Антонищак – підтвердили, що вони написали заяви про вихід з коаліції і не вважають себе її членами. Цікаво, що група «єврооптимістів» в БПП (Сергій Лещенко, Мустафа Найєм, Світлана Заліщук), яка часто критикує владу, заявила, що є членом коаліції.

Але, в будь-якому випадку, з урахуванням позафракційних нардепів-коаліціянтів і депутатів від БПП та НФ, їхня загальна кількість виходить максимум 224 (218 депутатів від БПП і НФ плюс шість позафракційних).

Цікаве зізнання, до речі, зробив депутат Андрій Немировський, обраний за списком «Самопомочі», але в підсумку він опинився в президентській фракції. Нардеп повідомив, що вважає себе членом коаліції, щоправда, не підписував коаліційну угоду. Крім того, частина депутатів БПП не відповіла на запит (тож, за замовчуванням їх приписали до коаліції).

Тож, можливо, що під коаліційною угодою на даний момент є менше 224 підписів. Тобто коаліції в парламенті не існує. Її немає, якщо рахувати пофракційно. Її немає, якщо рахувати «поштучно», зазначає видання.

Як відомо, в разі відсутності в Раді сформованої коаліції, у президента з’являється право розпустити парламент і призначити дострокові вибори. Втім, Петро Порошенко вже неодноразово заявляв про те, що дострокові вибори Україні не потрібні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ