Костіна переконана: те, що відбувалося в суді першої інстанції, назвати судом не можна

Колегія суддів видалила з протоколів заяву засудженого за вбивство журналіста Георгія Ґонґадзе колишнього високопосадовця МВС Олексія Пукача про екс-президента України Леоніда Кучму і екс-спікера Верховної Ради Володимира Литвина. Про це повідомила адвокат потерпілого громадського діяча Олексія Подольського Тетяна Костіна, передає День.

«Дійсно, в протоколах справи ці відомі на весь світ слова Пукача відсутні. Колегія суддів на чолі з Андрієм Мельником вирішила, що цих слів у протоколі не має бути. На нашу думку, це безпрецедентне порушення і стало останньою краплею для суддів касаційної інстанції, які ухвалили рішення – розсекретити всі протоколи у справі Пукача. Звичайно, ми розуміємо, що це продовжує процес, але для всіх також очевидно – те, що відбувалося в суді першої інстанції, назвати судом не можна. Тому потрібні розсекречення і публічність», – зазначила адвокат.

На її думку, коли завершиться цей процес – поки незрозуміло.

«Ми порахували, що загальний час судових засідань у Печерському суді складає 165 годин. Процес розсекречення розпочато, до цієї роботи залучені фахівці з різних державних установ. Потрібно прослухати всі ці записи і порівняти їх із протоколами засідання, а головне, перевірити – чи дійсно там були секрети, через які суддя Мельник одноосібно вирішив засекретити протоколи», – підкреслила Костіна.

«Особисто я з минулого року знайомлюся з матеріалами цієї справи, але поки ніяких секретів там не зустріла. У нашої сторони із самого початку виникло питання – чому та за яких підстав було засекречено обвинувальний висновок? Скоріше, причиною було не дати суспільству дізнатися правду і залишити замовників безкарними», – додала юрист.

Позитивно, за її словами, те, що процес розсекречення аудіозаписів розпочався, і, швидше за все, кропітка робота займе ще кілька місяців: «Після чого ми будемо перевіряти, досліджувати, порівнювати матеріали справи із протоколами судових засідань, зокрема і з приводу слів Пукача щодо Кучми й Литвина».

Читайте: Зі справи Ґонґадзе зникла резонансна заява Пукача про Кучму і Литвина

БЕЗ КОМЕНТАРІВ