Ігор Коломойський
Коломойський відсудив право і далі обслуговувати рахунки держпідприємств

Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав уряд скасувати рішення про переведення держпідприємств на обслуговування в держбанки. Відповідну постанову суд ухвалив 15 червня, частково задовольнивши позов «Приватбанку», повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з документом, опублікованим в єдиному державному реєстрі судових рішень, суд визнав протиправними та зобов’язав Кабінет міністрів скасувати протокольні рішення №74 від 8 вересня і №76 від 11 вересня 2014 року, якими уряд зобов’язував міністерства й відомства перевести державні підприємства і зарплатні проекти їх працівників на обслуговування в держбанки. Суд також зобов’язав Кабінет міністрів утриматися від вчинення дій, спрямованих на примусове переведення підлеглих міністерств, центральних органів державної влади і підприємств державної форми власності, а також всіх працівників цих установ виключно в держбанки.

Приватбанк вітає таке рішення суду. «Тепер ніщо не заважає всім бюджетникам – військовим, вчителям, лікарям, правоохоронцям – яких насильно змусили отримувати зарплату через карти держбанків…, повернутися на обслуговування в Приватбанк, Райффайзен Банк Аваль, УкрСиббанк та інші банки, які їм подобаються, а не ті, в які їх «засунули» неринковими методами», – наводяться в прес-релізі банку слова першого заступника голови правління Олега Гороховського.

Як зазначив Гороховський, це рішення свідчить про те, що в Україні починають працювати закони, а не телефонне право.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, на депозитному рахунку в Приватбанку олігарха Ігоря Коломойського перебувають близько двох мільярдів гривень «Укртранснафти», що є основною частиною коштів компанії. У березні міністр енергетики Володимир Демчишин зобов’язав забрати ці гроші звідти, проте, цього досі не зробили.

Читайте: Яценюк пропонує об’єднати державні активи в нафтовій галузі з приватними активами Коломойського

Інформаційний Акцент