Ігор Коломойський

Олігарх Ігор Коломойський знову планує стати співвласником «ПриватБанку» або ж повернути частину грошей, які він вклав на момент націоналізації фінустанови. Про це повідомляє Українська правда.

В інтерв’ю відео-проекту УП «Чітко інтерв’ю» на запитання, чи хоче Коломойський повернути собі сам банк або ж вкладені у фінустанову кошти, він озвучив різні версії. Він розглядає, як варіант, що держава може йому повернути статутний капітал.

Щоб довести, що цей капітал був, на його думку, потрібно, щоб суд це довів. Для цього може бути призначена урядова комісія або незалежні аудитори, які й мають визначити, що в банку був капітал, «який помножили на нуль або навіть зробили негативним».

Коломойський припустив, що в Нацбанку тоді «так змінили правила бухгалтерського обліку або обліку капіталу, нормативів», що його капітал став негативним.

«Тож вони сказали, що там є на 170 млрд кредитів, у яких немає застав, немає того, цього, забезпечення, тому, вибачте, капітал у вас негативний», – розповів він.

За його словами, на підставі цього й було здійснено націоналізацію банку.

«Але в основі лежить питання перевірки та їх звіту, що він неплатоспроможний», – наголосив Коломойський.

У разі, якщо буде визнано, що це було незаконно, то треба відновити капітал у банку.

«Треба відновити мій капітал у цьому банку. Сказати, що в мене там є 50 або 60 млрд. Але вони не в мене в кишені, вони перебувають у банку», – пояснив Коломойський.

З іншого боку, розмірковує олігарх, за останні три роки після націоналізації банку відбулося багато змін.

«Відбулися події, які ми вже не можемо скасувати, або можемо скасувати, але тоді це загрожує нестабільністю і можливим фінансовим колапсом і для самого банку. І певною мірою для банківського ринку», – зазначив він.

І наголосив, що «ми всі не хочемо цього», тому що за ці три роки після націоналізації було залучено нових вкладників, видано нові активи, кредити.

Водночас це все покривається тим капіталом, який внесла держава, зазначив Коломойський.

«Ми не знаємо, внесла вона 150-160 млрд? Наприклад, якщо вони внесли стільки грошей, і їх не можна звідти забрати, то я маю варіант – зарахуйте мені мої 50 млрд; у вас там 160 млрд – дайте мені на них акції. Вважатимемо, що загальний капітал 200 або 210 млрд. Віддайте мені відсотки й розійдемося, будемо разом співіснувати й управляти банком далі», – додав бізнесмен.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, заступник глави НБУ Олег Чурій заявив, що  «ПриватБанк» знову можуть визнати неплатоспроможним.

Читайте: «ПриватБанк» судитиметься у США з Коломойським і Боголюбовим