Олігарх побоюється американського правосуддя

Український олігарх Ігор Коломойський вирішив змінити постійне місце проживання – він перебрався зі швейцарської Женеви до Ізраїлю. Про це повідомляє Страна з посиланням на кілька людей з оточення бізнесмена.

«Коломойський вже більше місяця не з’являвся в Швейцарії, і всі ділові та приватні зустрічі переводить в Ізраїль. Рішення переїхати і заплановане, і спонтанне одночасно», – повідомляє джерело.

Зазначається, що український олігарх усвідомлював, що йому рано чи пізно доведеться переїхати з Європи після того, як Лондонський суд в грудні минулого року заарештував частину його майна в рамках провадження щодо націоналізованого «ПриватБанку».

«Коломойський тверезо усвідомлював серйозність свого становища і безальтернативність переїзду, але до останнього відтягував це рішення. Сама думка осісти в Ізраїлі ніколи не викликала у нього захоплення. Коломойський непогано почувався у Європі, любив відпочивати в Греції, мріяв зустріти свою старість у Франції, але завжди розумів, що вимушено осяде в Ізраїлі, оскільки це держава, яка рідко видає євреїв іншій владі», – розповідає джерело.

За його словами, небезпека перебування в Женеві була пов’язана із запитом ФБР, який спровокував бізнесмен Вадим Шульман, колишній партнер Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Ще в 2007-му році Шульман подав позов до Лондонського суду на колишніх партнерів, намагаючись довести, що Коломойський і Боголюбов вкрали у нього 500 млн доларів. Мовляв, вводили в оману з моменту покупки в 2000 році Південного гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК, Дніпропетровської області) та Дніпропетровського металургійного заводу (ДМЗ).

«Лондонський суд не задовольнив заяву позивача, і Шульман поскаржився американській владі, акцентуючи на тому, що Коломойський відмив на території США вкрадені гроші. А оскільки у нього в Штатах багато нерухомості, майно і феросплавний завод, американські правоохоронні органи включилися і направили до Швейцарії запит на екстрадицію. І він вимушено ретирувався, щоби не ризикувати. Коломойський досидів до того моменту, поки документ не почали розглядати. Ніхто до кінця і не знав, буде видача чи ні, але адвокати передали йому попередження, і він виїхав», – розповів співрозмовник видання.

За словами очевидців, зараз Коломойський облаштовується в Ізраїлі. Він зняв будинок і приміщення під офіс у Герцилії та веде демократичний спосіб життя. Як і в Швейцарії ходить без охорони, самостійно їздить за кермом бюджетного джипа марки «Форд». Також бізнесмен перевіз частину людей з Женеви і дрібних партнерів. При цьому сам офіс в Швейцарії Коломойський не закриває.