У КМДА стверджують, що необхідно зміцнити палі на місці розкопок – і проект такого зміцнення буде розроблено до кінця поточного року

Розкопки на території середньовічного кварталу Києва на Поштовій площі продовжаться після альтернативного зміцнення паль, але не раніше 2019 року. Про це заявив начальник управління збереження історичного середовища та охорони об’єктів культурної спадщини КМДА Олександр Нікоряк, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Місто і ми, як управління охорони культурної спадщини, переживаємо за те, що з тими артефактами буде. І якщо ми будемо й далі затягувати і нічого не робити, то ми можемо втратити не лише те, що вже розкопано і лежить просто неба кілька років, а й те, що перебуває в землі, те, що недопрацьовано, те, що потрібно рятувати», – сказав він.

За словами Нікоряка, на даний момент збираються пропозиції, яким чином далі проводити дослідження і розкопки на цій території.

Водночас директор КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва» Максим Калінін заявив: «Ця ситуація, яка трапилася (підтоплення об’єкта, – ред), і в зв’язку з тим, що будівельні та земельні роботи не проводяться нижче позначки 105, яка є сьогодні під плитою, не несе жодної загрози тим конструкціям, які вже побудовані».

За його словами, щоби проводити розкопки до позначки 96, необхідно альтернативно зміцнити палі – і проект такого зміцнення буде розроблено до кінця поточного року.

Нікоряк підтвердив, що до зміцнення паль розкопки на об’єкті проводити не будуть.

«Небезпечно заглиблюватися нижче, поки не буде альтернативного зміцнення цієї площі. Після зміцнення туди зайдуть археологи», – заявив він.

Що стосується прориву водопроводу і підтоплення, то, за словами Калініна, на даний момент проблема локалізована, проводять роботи з перевірки дренажної системи.

Як відомо, в ході реконструкції на Поштовій площі Києва знайшли пам’ятки історичної та археологічної цінності: знахідки XI-XII ст свідчать про розміщення в цій місцевості прибережного міського кварталу Середньовічного Києва.

21 червня 2018 року Київська міськрада, попри тиск громадськості, пообіцяла зберегти артефакти, однак відмовилась розірвати інвестиційний договір із забудовником торговельно-розважального центру на Поштовій площі в Києві.

5 липня Верховна Рада рекомендувала уряду створити на Поштовій площі Києва музей і заборонити будівництво торгово-розважального центру. Згідно з документом, Кабмін має вжити заходи для збереження об’єктів історико-культурної спадщини на Поштовій площі.

У ніч на 9 серпня місце проведення розкопок затопило через прорив водопроводу. «Київводоканал» відремонтував водопровід лише наступного дня.