20 травня Володимир Зеленський оголосив про розпуск парламенту

Дострокові вибори до Верховної Ради відбудуться 14 або 21 липня – залежно від дня офіційної публікації указу президента Володимира Зеленського. Про це заявив колишній голова Комітету виборців України нардеп Олександр Черненко (БПП), передає Страна.

«Якщо президентський указ про розпуск Ради буде до середи, 22 травня, включно опублікований, то дострокові вибори відбудуться 14 липня, якщо після середи – 21 липня», – сказав Черненко.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 20 травня Володимир Зеленський склав присягу Президента України і офіційно приступив до виконання обов’язків.

Після складання присяги Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради. Крім того, президент запропонував урядовцям подати у відставку і звільнити посади.

Як пише Вголос, консультації про розпуск Ради призначенм на 10-ту ранку 21 травня. Це може свідчити про те, що указ про розпуск нинішнього складу парламенту очікують саме у вівторок, а його офіційного оприлюднення та набрання чинності – у середу, 22 травня.

За статтею 90 Конституції України, рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України ухвалює Президент України після консультацій із головою Верховної Ради, його заступниками та головами депутатських фракцій у парламенті.

Отже, офіційний розпуск Ради можливий після консультацій. Від його дати повинні бути відраховані 60 днів, упродовж яких повинні відбутися перевибори парламенту. Ці 60 днів закінчуються опівночі 21 липня.