Харків’янин приєднався до незаконного збройного формування бойовиків у 2017 році

Співробітники Служби безпеки України в Харківській області викрили колишнього бойовика терористичної організації «ЛНР». Він надав свідчення щодо присутності російських військових на тимчасово окупованих територіях. Про це інформує прес-центр СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що харків’янин у квітні 2017 року приєднався до незаконного збройного формування бойовиків. Він проходив «службу» в одному з терористичних батальйонів на території тимчасово окупованого Алчевська на посаді механіка-водія БМП. Зловмисник у складі незаконного збройного формування брав учать у протистоянні поблизу лінії розмежування.

У червні  2018 року бойовик вирішив залишити лави бандугруповання через тиск з боку терористів та повернувся на Харківщину. Співробітники СБ України оперативно встановили та затримали колишнього бойовика. Зловмисник надав СБУ свідчення стосовно участі російських військових у збройному конфлікті на сході країни.

За його словами, російські війська розміщуються у так званому «другому ешелоні від лінії зіткнення і надають вогневу підтримку з важкого озброєння по позиціях українських військових.

Крім того, російські офіцери виконують функції «спостерігачів» за діяльністю збройних підрозділів терористів. Він також повідомив, що основним мотивом вступу до бандформувань для більшості є матеріальна вигода.

За словами найманця «ЛНР», незаконні збройні підрозділи укомплектовані лише на 50 відсотків, а ватажками є особи з кримінальним минулим. Матеріальні ресурси та боєприпаси розкрадаються.

Щодо злочинця порушено кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України. Триває досудове слідство.

В СБУ зазначають, що продовжують документування злочинів російських військових на Донбасі, у Сирії та інших країнах для передачі матеріалів до українських та міжнародних судових інстанцій.