Рішення підтримали п’ятеро членів комісії, троє – утрималися

Комісія з питань транспорту, зв’язку та реклами підтримала проект рішення, згідно з яким пропонуться заборонити підвищувати тарифи у громадському транспорті Києва до впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду та проведення аудиту комунальних підприємств «Київський метрополітен» та «Київрастранс». Про це у Фейсбуці повідомив голова фракції ВО «Свобода» у Київраді Юрій Сиротюк.

Рішення підтримали п’ятеро членів комісії, троє – утрималися.

«Ми вважаємо рішення про підвищення оплати проїзду в комунальному транспорті є економічно необґрунтованим, політично безвідповідальним та соціально грабіжницьким. Ціна місячного проїханого квитка на всі види транспорту за фальшивими розрахунками представників влади буде вдвічі більшою, ніж у Варшаві. Дуже непорядно щодо киян є миттєве двократне підвищення ціни на проїзд у розпал сезону відпусток. Більше того, спочатку варто запустити єдиний електронний квиток (який нам обіцяють вже давно) і провести аудит та громадське обговорення, а вже потім ухвалювати рішення», – написав Юрій Сиротюк.

Як приклад він навів ситуацію в Житомирі, де запровадження єдиного електронного квитка на 80% збільшило надходження.

«Свобода» вимагатиме, щоби це рішення потрапило на розгляд Київради на найближче пленарне засідання. Паралельно наші аналітики розробили проект рішення «Про організацію перевезення пасажирів та оплату проїзду на міських маршрутах загального користування в м. Києві», що впровадить найкращі європейські практики без необхідності підвищення ціни проїзду», – додав Сиротюк.

Нагадаємо, наприкінці травня депутати-«свободівці» зареєстрували у Київраді проект рішення «Про введення заборони на підвищення тарифів на міських маршрутах загального користування у м. Києві до впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду та проведення повного незалежного публічного аудиту комунальних підприємств «Київський метрополітен»та «Київрастранс».

Як відомо, з 15 липня 2018 року КМДА вирішила підняти вартість проїзду в громадському транспорті до 8 гривень. Водночас посадовці не надали належних економічних обґрунтувань такої зміни вартості проїзду.