Якщо ініціативу схвалять обидві палати Конґресу, вона відправиться на підпис президенту Дональду Трампу

Комітет у закордонних справах Палати представників Конґресу США схвалив законопроект, що забороняє уряду країни вчиняти будь-які дії щодо визнання Криму територією Росії. Рішення ухвалили одноголосно 7 березня. Про це пише Крим. Реалії з посиланням на прес-службу комітету.

Текст закону про невизнання анексії Криму короткий і складається всього з декількох пропозицій.

«Заборонити уряду США визнавати анексію Криму Росією. Політика Сполучених Штатів полягає в тому, щоби не визнавати де-юре або де-факто суверенітет Російської Федерації над Кримом, його повітряним простором або територіальними водами», – йдеться у тексті закону.

Законопроект, який був внесений до Конґресу 16 січня, забороняє всім державним установам і відомствам США «робити які-небудь дії або надавати будь-яку допомогу, яка має включати визнання або передбачає визнання де-юре або де-факто суверенітету Російської Федерації над Кримом, його повітряним простором або територіальними водами». Однак у тексті окремо прописано, що президенту дається право робити винятки, якщо він вирішить, що це необхідно для інтересів національної безпеки Сполучених Штатів».

Якщо ініціативу схвалять обидві палати Конґресу, вона відправиться на підпис главі Білого дому Дональду Трампу.

25 липня 2018 року держсекретар США Майк Помпео випустив «Кримську декларацію», в якій йдеться, що Сполучені Штати ніколи не визнають анексію Криму Росією. Помпео повідомив, що США будуть і надалі наполягати на відновленні територіальної цілісності України.