Тепер подання Генпрокуратури щодо нардепа має розглянути парламент

Комітет Верховної Ради  з питань регламенту та організації роботи парламенту визнав законними, достатніми та обґрунтованими усі три подання Генеральної прокуратури щодо позафракційного народного депутата Надії Савченко. Рішення 22 березня члени комітету ухвалил одноголосно, передає INSIDER.

Як відомо, Генпрокуратура подала подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (арешту) для Савченко.

15 березня Юрій Луценко з трибуни парламенту повідомив, що Надія Савченко особисто планувала теракт. Для цього нардеп мала кинути дві гранати в залі парламенту, обрушити купол Ради із мінометів та добивати тих, хто вижив, із автоматів.

Під час засідання комітету 22 березня Савченко заявила, що приносила із собою гранати в парламент. На підтвердження своїх слів вона виклала на стіл два фрукти – гранати.

Під час обговорення генпрокурор заявив, що Савченко в тюрмі нашпигували пропагандою. Вона, у свою чергу, звинуватила його у злочинах на Майдані.

«Жуйте гранату», – порадив їй після цього Луценко.

Спершу депутати підтримали подання генпрокурора на зняття недоторканності, потім одноголосно проголосували і за арешт Савченко.

Необхідність арешту Луценко обґрунтовував тим, що Надія Савченко не відмовилася від вчинення злочину і не припинила відносини з іншими імовірними співучасниками, може залишити своє місце проживання, переховуватися від органів досудового розслідування, впливати на свідків, а також продовжувати вчиняти злочини проти національної і громадської безпеки.

Після голосування комітету подання ще має підтримати на своєму засіданні Верховна Рада.

Тим часом під стінами парламенту зібрались прихильники та противники Надії Савченко. Мітингують близько двох сотень осіб. Подекуди виникають словесні суперечки. Проте до фізичного насилля жодна зі сторін не вдається.

Біля будівлі Верховної Ради зранку посилили охорону. Наразі під стінами парламенту перебувають близько півсотні поліцейських.

Читайте: Без Сальвадора Далі не обійшлося: Савченко розповіла, як її тричі «замовляла» Банкова