Степан Полторак заявив, що готовий виконувати свої обов’язки, поки Рада не ухвалить рішення про його звільнення

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони на засіданні 5 червня не підтримав подання президента Володимира Зеленського про звільнення з посади міністра оборони Степана Полторака. Про це повідомляє Укрінформ.

Рішення озвучив глава комітету Сергій Пашинський. У засіданні брав участь представник президента в Раді Руслан Стефанчук.

«Що стосується доцільності, я думаю, це виняткова компетенція президента – він її обґрунтував», – сказав Стафанчук.

Водночас на запитання членів комітетів, чому від президента немає одночасного подання кандидатури нового міністра оборони, Стефанчук пояснив, що такого не передбачено жодним нормативно-правовим актом і Конституцією України.

«Але на практиці я вам ґарантую, що як тільки буде задоволено це подання, одразу буде внесено подання на наступного міністра оборони», – додав Стефанчук.

У засіданні брав участь і сам Полторак, який зазначив, що готовий виконувати свої обов’язки, поки Рада не ухвалить рішення про його звільнення. Також міністр зазначив, що готовий допомагати новому керівництву оборонного відомства в разі, якщо його знання і досвід будуть потрібні.

Водночас комітет ВР у закордонних справах ухвалив передати постанови президента про звільнення міністра закордонних справ Павла Клімкіна на розгляд парламенту.

Також комітет ВР схвалив відставку глави СБУ Василя Грицака.

Нагадаємо, 30 травня президент Володимир Зеленський подав у Раду постанову про звільнення глави МЗС Павла Клімкіна, міністра оборони Степана Полторака і глави СБУ Василя Грицака. Всі ці чиновники раніше написали заяви на відставку.