Дніпропетровська область може стати Січеславською, а Кіровоградська – Кропивницькою

Комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя підтримав внесення змін до Конституції щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську, а Кіровоградської – на Кропивницьку. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Щодо Кіровоградської та Дніпропетровської областей дуже швидко пройшла процедура (розгляду на парламентських комітетах, – ред.). Це буквально місячної давнини ініціатива народних депутатів. Ми вдячні іншим комітетам, які за нашим проханням оперативно зібралися, аби ми сьогодні отримали ці висновки (до законопроектів щодо перейменувань, – ред.). І це дає можливість почати наші конституційні зміни», – сказав голова комітету Руслан Князевич.

Народні депутати запропонували Раді перейменувати області у квітні та травні 2018 року. Ініціаторами законопроектів №8329 та №8380 виступили близько 150 парламентарів.

Варто зазначити, що рішення профільного комітету не означає остаточного перейменування областей. Для цього необхідні зміни до Конституції, які має потім ухвалити парламент не менш як 300 голосами депутатів.