Європейський парламент голосуватиме за надання Україні «безвізу», імовірно, 5 квітня

Переважною більшістю голосів Комітет Європарламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ остаточно затвердив проект законодавчої резолюції про внесення України до переліку третіх країн, для громадян яких скасовуються візові вимоги. Про це повідомляє Європейська правда.

39 членів комітету проголосували за це рішення, один – утримався і четверо – проголосували проти.

Євродепутат Міхал Боні перед голосуванням зробив коротку заяву щодо тріалогу між Європарламентом, Радою ЄС та Мальтійським головуванням у ЄС, в рамках якого минулого тижня узгодили «безвіз» для України.

Він підкреслив, що Україна виконала всі вимоги ЄС щодо надання безвізового режиму і «навіть перевершила очікування».

Як відомо, 2 березня Комітет постійних представників країн-членів ЄС (COREPER) на зустрічі у Брюсселі схвалив рішення про візову лібералізацію для України.

Після остаточного затвердження комітетом ЄП, пропозиція щодо візової лібералізації направляється до Європейського парламенту для голосування, що, як очікується, відбудеться 5 квітня.

Після цього документ буде подано на ухвалення Радою ЄС. Там обіцяють, що українські громадяни зможуть подорожувати до країн Євросоюзу без віз у червні 2017 року.

Читайте: Українці поступово втрачають інтерес до «безвізу» – опитування

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в Офіційному журналі Європейського Союзу 8 березня опубліковано рішення про запровадження безвізового режиму для громадян Грузії. Таким чином, вже за 20 днів грузини зможуть без віз їздити до Євросоюзу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ