За 2015 рік «Сніжнянський машинобудівний завод» до бюджету «ДНР» сплатив понад 32 мільйона російських рублів

У Службі безпеки України звітують, що припинили незаконну діяльність групи компаній «Мотор Січ», які впродовж двох років фінансували самопроголошену «Донецьку народну республіку». Про це інформує прес-центр СБУ.

З’ясувалось, що посадовці відокремленого підрозділу групи – «Сніжнянський машинобудівний завод», який розташований на окупованій території Донецької області, при здійсненні господарської діяльності розробили та реалізували механізм проведення безтоварних операцій із суб’єктами підприємницької діяльності, розташованими на території України, РФ та так званої «Донецької народної республіки».

За даними СБУ, в результаті оборудки до так званого «Центрального Республиканского банка ДНР» надходили платежі «Сніжнянського машинобудівного заводу» у вигляді сплати непередбачених чинним українським законодавством, так званих «податків та інших обов’язкових платежів».

Зокрема, за 2015 рік «Сніжнянський машинобудівний завод» до бюджету «ДНР» сплатив понад 32 мільйона російських рублів.

Заводом також здійснювалась передача на безоплатній основі товарно-матеріальних цінностей для потреб так званих «Міністерства доходів та зборів ДНР», через яке безпосередньо фінансувались незаконні збройні формування бойовиків.

Слідчі СБУ оголосили підозру директору та начальнику фінансового відділу «Сніжнянський машинобудівний завод» у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 258-5 Кримінального кодексу України.

Триває досудове слідство для встановлення всіх інших осіб, причетних до фінансування терористичної діяльності.

Нагадаємо, 9 липня було оприлюднено розслідування Bihus.Info, в якому повідомлялося, що «Мотор Січ» нардепа В’ячеслава Богуслаєва, постачає деталі військовим РФ та працює в ОРДО на окупованому Криму.