блокпост
На деяких блокпостах на Донбасі окремі підрозділи заробили 100 млн. на контрабанді

Українські військові заробляють на війні на Донбасі. За 5 місяців окремі підрозділи 28-ї бригади отримали понад 100 млн. гривень неправомірної вигоди за пропуск машин із товарами через лінію розмежування. Про це заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос, пишуть Новости Донбасса.

«Одним із знакових є розслідування справи проти комбата 28-ї окремої механізованої бригади. Там багато чесних патріотів України. Однак до кримінальної відповідальності ми залучили 8 осіб (є 5 вироків), які сприяли перетинанню лінії розмежування транспортними засобами», – заявив Матіос.

За його словами, згідно з даними СБУ, в зоні відповідальності 28-ї бригади через один із блокпостів пройшло понад 500 автомобілів із різним товаром.

«Сума неправомірної вигоди склала понад 100 млн. гривень за ці 5 місяців», – заявив військовий прокурор.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, торік улітку в СБУ заявляли, що обсяги незаконного переміщення товарів через лінію розмежування на Донбасі є величезними, а схеми заробляння на цьому приносять колосальні суми.

Читайте: The Guardian про Донбас: «Брудна війна, з якої хтось повернеться з новою квартирою або автомобілем…»

Нагадаємо, 17 липня Верховна Рада ухвалила закон про те, що переміщення товарів у район чи з району проведення АТО здійснюється в порядку, що встановлюється Кабінетом міністрів за поданням Служби безпеки. У зоні АТО почали патрулювання 7 зведених мобільних груп, метою яких є боротьба з контрабандою.

У вересні Генпрокуратура заявила про зниження на 70-80% потоку незаконно переміщених товарів через лінію розмежуваннязавдяки роботі зведених мобільних груп.

Читайте: Жебрівський: «По лінії зіткнення скрізь, де є дорога, йде контрабанда»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ