У Москві стверджують, що наразі «Північний потік-2» завершено на понад 70%

Америанський сенатор Тед Круз вважає, що Сполучені Штати можуть зупинити будівництво газопроводу «Північний потік-2», яким Росія хоче транспортувати газ в обхід України. Про це він заявив 3 вересня в Інституті Ґудзона у Вашинґтоні, передає Радіо Свобода.

«Доволі переконливою» ознакою цього, вважає Круз, є липневе голосування з результатом 20 проти 2 у комітеті із закордонних справ Сенату. Воно передбачає запровадження санкцій проти суден, що допомагають Росії будувати газопровід у Балтійському морі. У Конґресі є підтримка для схвалення цього законопроєкту, вважає сенатор. До слова, проєкт має здобути підтримку обох палат Конґресу, щоби стати законом.

На планеті є лише п’ять компаній, здатних прокладати трубопроводи на морських глибинах, і це робить законопроєкт ефективним, зазначає Круз.

«Найкраще, що ми можемо зробити, – це позбавити» президента Росії Владіміра Путіна грошей через його «агресивний мілітаризм», – переконаний сенатор-республіканець.

«Північний потік-2», який передбачає постачання газу в обхід України, закінчений на понад 70%. Москва стверджує, що завершить проєкт до кінця 2019 року.