У США відправлять людей на Марс 2033 року

Конґрес США ухвалив закон, згідно з яким NASA відправить людей на Марс до 2033 року. Про це ідеться на офіційному сайті Конґресу.

До 2020 року агенція має скласти план з посадки марсоходу, який досліджуватиме існування життя на Червоній планеті.

Окрім того, Конґрес запланував підтримку дослідження екзопланет Trappist-1 за допомогою телескопу «Джеймс Вебб». Космічна агенція і надалі займатиметься вивченням початку життя у Всесвіті та сценаріїв його еволюції.

Імовірно, NASA відправить зонд до одного із супутників Юпітера, на якому можливе існування умов для розвитку органіки. Перші польоти планують на 2021 рік.

Також напередодні дослідники з перуанського Університету інженерії та технологій провели низку експериментів, які показали можливість вирощування картоплі в умовах Червоної планети.

Учені підкреслили: картопля може рости в умовах Марса за мінімальної підтримки. Під час дослідів учені використовували модифіковану платформу для мікросупутників CubeSat, в якій розміщували герметичний контейнер із ґрунтом і системою поливу. У контейнері підтримували температуру, відповідну коливанням днів і ночей на Марсі, а також звичайні для Червоної планети тиск і склад атмосфери.

Ґрунт, із яким проводили дослідження, також максимально близький до марсіанського. Його отримали у пустелі Пампас де ла Хойя на півдні Перу.

Як показали дослідження, картопля за мінімальної підтримки зможе вижити в умовах Червоної планети. Пізніше експерименти планують повторити з більш повною імітацією умов Марса.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ