Кошти з американських фондів не можуть використовуватися для постачання систем ПЗРК

Комітет з асигнувань Палати представників Конґресу США запропонував зберегти в оборонному бюджеті Сполучених штатів на 2017 фінансовий рік статтю про виділення коштів на придбання летальної оборонної зброї для України.

Вже наступного тижня комплексний законопроект про військові витрати розгляне палата представників Конґресу. В документі йдеться про виділення 150 мільйонів доларів на зброю для України.

Ці кошти повинні бути доступні міністру оборони і держсекретареві (США) для надання допомоги, що передбачає підготовку, придбання обладнання, смертоносної зброї оборонного характеру, поставок та послуг. Ці ж витрати призначені і для «розвідувальної підтримки армії та сил національної безпеки України». У проекті закону йдеться, що «ніякі кошти з цих фондів не можуть використовуватися для постачання систем ПЗРК». Освоїти кошти необхідно буде до 30 вересня, тобто до закінчення 2017 фінансового року.

Нагадаємо, у грудні 2016 року Конґрес США схвалив бюджет Пентаґону на 2017 рік, який передбачає виділення 350 мільйонів доларів військової допомоги Україні, що на 50 мільйонів більше, ніж у 2016 році. Документ передбачає надання Україні летальної зброї, а також розширення військової допомоги за рахунок поставок засобів технічної підтримки для розробки цілісної системи моніторингу державного кордону України й допомоги у підготовці штабних офіцерів і вищого військового командування Збройних Сил України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ