У Львівській області технічно несправна майже половина наявних автомобілів

Більше трьох сотень автомобілів, які є у розпорядженні Національної поліції України, розбиті в аваріях. Причому в 174 випадках ДТП за участю патрульних авто не встановлені винні.

Як пишуть Наші гроші, Рахункова палата опублікувала звіт про результати аудиту ефективності використання бюджетних коштів, виділених на забезпечення діяльності підрозділів, установ та закладів Нацполіції. Аудит проводився з 7 грудня 2017 року по 1 березня 2018 року.

За даними звіту, патрульна поліція має 1876 автомобілів, більшість яких була отримана у 2015-2016 роках. Із цих автомобілів 1196 – «Toyota Prius».

На час аудиту кожна п’ята машина не експлуатувалася. У тому числі кожна шоста патрульна машина (313 штук) не працювала через пошкодження, отримані внаслідок ДТП. Ще 79 автівок не експлуатувались через технічну несправність.

В окремих підрозділах патрульної поліції технічно несправна майже половина наявних автомобілів.

В управлінні патрульної поліції у Львівській області із 92 автомобілів у неробочому стані перебуває і не експлуатується 47, зокрема 43 патрульні автомобілі. В управлінні патрульної поліції в м. Києві із наявних 300 автомобілів у неробочому стані перебуває 105, з яких 95 пошкоджені внаслідок ДТП.

Загалом же деякі автомобілі потрапляли в ДТП по кілька разів і усього впродовж 2016-2017 років був пошкоджений 951 автомобіль патрульної поліції. Кілька автівок управління патрульної поліції в Києві потрапляли в ДТП від 6 до 8 разів.

Внаслідок виходу автомобілів із ладу Департамент патрульної поліції витратив 2,59 млн грн. у 2016-2017 роках. Рішення про відновлення або списання битих автомобілів керівництвом Департаменту не ухвалювалось, через що при зберіганні на відкритих майданчиках стан автівок погіршується. І в низці випадків вартість відновлення техніки вже перевищує її балансову вартість.

При цьому аудитори встановили, що поліція не провела службові розслідування щодо 174 ДТП за участю патрульних автомобілів. Відтак винні у цих аваріях не встановлені.

У результаті кількість патрулів зменшується, а навантаження на патрульних зростає. При цьому якість виконання завдань не покращується, наголошують аудитори.

Рахункова палата також зауважує, що автомобілі патрульної поліції часто не обладнані відеореєстраторами. Наприклад, управління патрульної поліції в Харківській області отримало 80 автомобільних камер, не укомплектованих картками пам’яті, через що реєстратори не використовуються.

Як відомо, ДП «Держекоінвест» у 2012-2013 роках уклало угоди з японською компанією «Сумімо Корпорейшен» щодо постачання гібридних автомобілів «Toyota Prius» для МВС на суму 496 млн грн. При цьому деталі угоди, всупереч закону, не були опубліковані у «Віснику державних закупівель».

Згідно звіту Рахункової палати, в Нацполіції на даний час є автомобілі «Toyota Prius», «Renault Duster» та «Hyundai Sonata». Балансова вартість однієї «Тойоти» – 223,8 тис. грн, «Рено» – 450,3 тис. грн, «Хюндая» – 187,9 тис. грн.