За словами голови НАЗК, адмініструванням сайту займається ДП «Українські спеціалізовані системи»

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак не планує йти у відставку. Про це вона заявила в кулуарах Кабінету міністрів у середу, передає Українська правда.

«А чому я маю йти у відставку? Це не проблема з грошима. Ці нерви не коштують цих грошей. Питання в іншому є просто небажання, щоби наш орган працював», – пояснила Корчак.

Вона також зазначила, що адміністрування сайту НАЗК не перебуває під контролем НАЗК: «Комп’ютери не у нас. Управлінець цією системою – державне підприємство «Українські спеціалізовані системи», яке в сфері відомства Держспецзв’язку».

Як відомо, сайт НАЗК «лежить» вже кілька днів. За підрахунками активістів РПР – тиждень. Депутати та інші чиновники скаржаться, що не можуть через це заповнити електронні декларації.

Станом на 13:45 середи на сайті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з’явилася можливість зайти до системи за допомогою електронного цифрового підпису.

Раніше в агентстві повідомили, що з метою створення належних умов для суб’єктів декларування проводилися роботи із заміни криптографічних бібліотек. Ці роботи планувалося завершити до 13:30 29 березня.

Під час засідання Кабміну 29 березня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман жорстко розкритикував голову і членів Національного агентства із запобігання корупції та закликав їх вже сьогодні піти у відставку. Також глава уряду заявив, що жодної політики в  критиці НАЗК немає.

«Ніхто нікому не дасть завалити систему. Це питання не політичної атаки зараз. Це професійна непридатність. Все», – уточнив він.

«Намагаються нам нанести сюди політику, і все, що завгодно. А це професійна непридатність. Що з цим робити? Я вже сказав – зібратись і подати у відставку», – додав Гройсман.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ