Мережа з понад тисячі пунктів обміну валют здійснює свою діяльність без касових апаратів

Наближеним до голови РНБО Олександра Турчинова та нардепа «Народного фронту» Руслана Лук’янчука належить мережа з понад тисячі пунктів обміну валют. Усупереч законодавству, вони здійснюють свою діяльність без касових апаратів, тобто не здають податкову звітність у ДФС. Про це пишуть Наші Гроші.

У свою чергу, у фіскальній службі кажуть, що автоматично визначити, які обмінники не використовують звітність, нібито неможливо.

НБУ посилив вимоги до небанківських валютообмінних установ в 2016 році. Він зобов’язав обмінні пункти встановити реєстратори розрахункових операцій (касові апарати). За інформацією ДФС, ліцензію на право обміну валют отримали 32 компанії. З них 27 зареєстрували касові апарати в ДФС, інші п’ять – порушують закон. Однак перелік компаній-порушників ДФС не надає, уточнюючи, що нібито визначити їх можна тільки прямим наглядом.

Дві такі компанії виявили журналісти – це «Абсолют Фінанс» і «Магнат». При цьому кількість обмінників двох компаній становить близько чверті всіх ліцензованих обмінних пунктів України. Обидві компанії записані на вчительку економіки та географії в київській школі №304 Оксану Бродовську. Серед співзасновників – 23-річна дочка вчительки, модель – Ілона Бродовська і 74-річний батько Григорій Пронько.

Сама Оксана багато років працювала помічником депутата Руслана Лук’янчука. Помічником цього ж депутата був і її чоловік – Валентин Бродовський, який до 2012 року також був співзасновником ФК «Абсолют Фінанс».

Дочка Оксани – 23-річна модель Ілона Бродовська (внесла в статутний капітал 25 млн грн), взагалі зареєстрована в квартирі дружини нардепа. Натомість Руслан Лук’янчук в коментарі програмі сказав, що не знає Ілону. Мати Бродовської прокоментувала ситуацію так: «Мало хто де прописаний».

Дружина Лук’янчука володіє двома квартирами в цьому будинку. У ньому ж розташовані офіси фінкомпаній, де одночасно перебуває ще й фірма «Топ Стиль», в якій працювала дружина Лук’янчука.

Офіс цієї компанії надала теща глави РНБО Олександра Турчинова – Тамара Белиба. У ньому прописана ще одна валютообмінна компанія – «Октава Фінанс» – з ідентичним компаніям Бродовських сайтом і тим же головним бухгалтером.

Директор «Октава Фінанс» очолює ще одну компанію з обмінного бізнесу, що прописана за адресою найдавнішого сімейного офісу Турчинових-Белиби – на вулиці Турівській в Києві.

Дружина Лук’янчука Мирослава є бізнес-партнеркою матері Турчинова – Валентини, його дружини Анни Турчинової і тещі секретаря РНБОУ Тамари Белиби по ТОВ «Інститут економіки та права».

Тільки за офіційними даними Нацбанку, компанії «Магнат», «Октава» і «Абсолют» мають понад 1,2 тис. обмінних пунктів з 3,5 тис. легальних обмінників країни.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ