Понад 40% збитків припадають на держпідприємства, а відносяться вони до періоду після Революції гідності

На українських держпідприємствах масово діють корупційні схеми, внаслідок яких Україна зазнає величезних збитків. Голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник оцінює корупційний ринок нашої держави у 85 мільярдів гривень, пише LIGA.net.

Він уточнив, що кошти вимиваються з держпідприємств щороку. Причому не в межах України –  вони виводяться через компанії в офшорних зонах.

За словами глави НАБУ, побудовані на держпідприємствах корупційні схеми однотипні: «Продукція виходить з державного підприємства за заниженими цінами, підприємство отримує за неї копійки порівняно з тим, що могло б мати, продаючи її безпосередньо кінцевому споживачу. І є низка компаній-посередників (прокладок), через яких різниця між ціною купівлі продукції та її продажу вимивається».

«Суми величезні. Із загальної суми збитків у 85 млрд. грн, завданих, за попередніми оцінками, інтересам держави в справах, які розслідуються детективами НАБУ, понад 40% припадає саме на держпідприємства. І, в основному, ці збитки відносяться до періоду після Революції гідності», – уточнив Ситник.

За даними НАБУ, детективи здійснюють досудове розслідування у понад 320 кримінальних процесах.

У 2016 році на рахунки державних компаній повернули 116 млн. грн. Станом на початок квітня 2017 року про підозру в завданні збитків державним підприємствам повідомлено 78 особам.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ