Сам Ілмар Римшевич вважає своє затримання незаконним

Латвійське бюро з боротьби та запобігання корупції затримало президента центрального банку Латвії Ілмара Римшевича в рамках розслідування кримінального провадження. Про це заявив прем’єр-міністр Латвії Маріс Кучінскіс, повідомляє Delfi.

«Зараз ні у мене, ні в інших посадових осіб немає жодних підстав втручатися в роботу ББЗК (антикорупційного бюро). Відомство діє професійно і точно. Щойно керівництво визнає за необхідне надати суспільству інформацію про хід слідства, це негайно буде зроблено», – сказав Кучінскіс.

19 лютого 2018 року Кабінет міністрів проведе надзвичайне засідання із цього приводу.

Сам Ілмар Римшевич, який зараз перебуває в ізоляторі Держполіції, вважає своє затримання незаконним. За словами адвоката, голові Центробанку не призначено статус підозрюваного, а причиною затримання була якась подія, що сталася багато років тому.

16 лютого в будинку і робочому кабінеті Римшевича антикорупційне бюро провело обшуки. Сам Римшевич на той момент не перебував у Латвії. Він повернувся у країну 17 лютого. Ввечері він прибув до бюро і залишив його в ніч на неділю на службовому автомобілі відомства.

Крім того, правоохоронні органи Латвії затримали бізнесмена Маріса Мартінсонса. Зараз він перебуває в слідчому ізоляторі. За даними ЗМІ, слідство розглядає три протиправних дії: вимагання хабара для посадової особи, вимагання групою осіб за попередньою змовою і посередництво при дачі хабара.