Костя Місюра, блогер. Живе в Торонто
Костя Місюра, український блогер. Живе в Торонто

Шось мене на аналітику потягнуло. Інфа про Китай вражає. Сто аеропортів на рік, тисячі тисяч доріг, нечувана кількість мостів. Показники економічного зростання просто нереальні. Увесь світ дивиться з подивом і вже з острахом.

Утім, у цьому казково швидко зростаючому дереві завелася червоточина, а стовбур за стрімким рухом не встигає задерев’яніти.

У Китаї за останні 15 років розстріляно за хабарництво і нанесення шкоди економіці десятки тисяч держслужбовців. Вражаюча антикорупційна боротьба. Втім, тримаємо в голові, що Китай — тоталітарна держава, де «рулює» одна партія.

Так от, до чого це я? Райончик, де я живу, вважається одним із престижних і дорогих. Будинки в нас коштують від мільйона за якесь маленьке «бунгало» — до 5-8, чи й більше. Зараз наш райончик активно викуповують китайці.

Живуть тихо, їх майже не видно. Поки що. На дорогах, забачивши якусь реально дорогу тачку, найбільші «Лексуси», «Акури», чи «Бимери» — у 90% зауважуєш, що звідти стирчить азіатське обличчя. І це не лише в Торонто, а й у інших містах Канади і Сполучених Штатів.

Хто вони? А це все — родичі та близькі партійного керівництва КПК.

Як кажуть, «техасців грабувати можуть тільки техасці». Наші знайомі купили дім у новозбудованому далекому передмісті. 80% їхніх сусідів будуть китайці. Отакі масштаби.

Багато хто каже, що це спланована Китаєм тиха, повзуча колонізація. Ні, шановні. Це — рівень їхньої корупції та майбутній колапс Китаю. Він критично залежить від збуту продукції, яка критично залежить від дешевої робочої сили.

А тим часом у Штатах зараз тихо будується купа заводів-роботів, де взагалі немає людей. Не треба навіть освітлення і опалення. Лише обслуговуючий персонал для роботів.

Усім відома «Тесла» на 90% виготовлена роботами.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ