Костя Місюра, блогер. Живе в Торонто

Дорогі мої, щодо Сирії. Чому повстанцям не дали зброї, якою можна збивати літаки і вертольоти і, взагалі, кинули напризволяще? Гроші, мої любі. Гроші і контроль. У Катарі та, взагалі, південніше тієї нещасної Сирії – незліченні запаси газу. Основним покупцем його є Європа. У Європу його можна доправити трубою. Це, врешті, не так уже і далеко. Тоді, звісно, «Газпром» може запхати свою трубу в анус.

З іншого боку, Штати зараз вийшли у лідери видобутку природного газу, якщо хто не знав. Сланець стрімко удосконалюється технологічно і його собівартість знижується та, відповідно, конкурентність зростає. У Європі Штати збудували і будують термінали з прийому скрапленого газу і вже добудовують десять танкерів для його перевезення. По- хазяйськи, фундаментально. І їм теж той катарський газ у Європі аж ніяк не «уперся», а значить вони теж зацікавлені в колотнечі та нестабільності у нього на шляху. Зірки так зійшлись. Лавров і Керрі з конячими пиками тому і зустрічаються так часто. Каци взяли курс на побудову «потоків», а амери – на скраплений. Конкуренція на європейському ринку зростає. А тут ще й вітро- та сонячна енергетика поперла і нічого з цим не поробиш.

Доповню: якщо при владі утримається Асад, то він, у подяку за підтримку, ніколи не дозволить тій трубі пролягти через Сирію. Що, зі згаданих розкладів, і Штати влаштовує. А зустрічі двох «коняк» – то торгівля і «тьорки» за частку на європейському ринку. Так зрозуміліше, сподіваюсь?

Джерело: Kosta Misoura