Костя Місюра, блогер. Живе в Торонто

Щойно мій ФБ товариш Костянтин Лучкін порушив тему захворювань на рак. В Україні це колосальна проблема. Щорічно в Україні понад 160 тис. осіб дізнаються, що вони онкохворі. Щороку від раку помирають близько 90 тис. осіб, з них 35% – люди працездатного віку. Щодня в Україні захворюють на рак 450 людей, з них гинуть 250. Щогодини реєструється понад 20 нових випадків захворювання, а 10 жителів України помирають від раку. Злоякісні новоутворення вражають в Україні кожного четвертого чоловіка і кожну шосту жінку.

Змушений знову повернутись до коренів проблеми: це наслідки відсутності справжньої еліти, яка б була стурбована станом здоров’я нації. Це у великій мірі соціальна хвороба. Сьогодняшній упирятник і його холуї мародерять і рвуть усе, як в останній день. Вони вочевидь не збираються тут жити. Лише кілька напрямів, узявши які під жорсткий контроль, можна значно, радикально знизити захворюваність.

Я бачу, як це робиться в Канаді. Контроль радіоактивних матеріалів. В Україні масові випадки вивезення їх на звичайні смітники. Тут навіть найменша кількість таких матеріалів дуже прискіпливо контролюється. У лікарні, де я працюю, на всіх входах-виходах стоять такі собі стовпці, в яких вмонтовані датчики. В разі радіаціі двері миттю блокуються.

Друге – безконтрольне застосування гербіцидів і пестицидів, які вже призвели до масової загибелі тварин і птахів на с/г полях. Це надзвичайно канцерогенне лайно і в Канаді дозволено лише кілька, та й то цим займаються окремі компанії. Тобі треба обробити поле? Замовляй, приїдуть, оброблять. За цілком помірну плату. Раніш у парках і скверах широко застосовували теж, зараз дуже обмежили.

Третє – їжа. На великих комплексах худобу і птицю напихають усяким лайном для росту і кондиції. Тут і гормони, і антибіотики, і якісь іще там присадки. Це теж усе вкрай шкідливо. В Україні це все взагалі не контролюється і уже навіть у приватних садибах це все широко і безконтрільно використовують.

Оці три напрямки і дають ту картину, яку маємо. Бабло зараз, за яку завгодно ціну. Наслідки – колосально великий рівень захворювань на рак. Злидні, як бачите, не єдина проблема, яку ви собі обрали у 2014-му. Дурний не лише бідний, а й не живе довго.

Джерело: Kosta Misoura

БЕЗ КОМЕНТАРІВ