Костянтин Красовський, президент благодійного фонду «Посилення нацбезпеки та розвитку місцевого самоврядування»

Днями Волинь відвідав українсько-грузинський політик Міхеіл Саакашвілі. Політичний діяч, як завжди, уміло пропіарився на одній із болючих тем регіону – роботі шахти. Проте поза увагою ЗМІ, які висвітлювали цей візит, залишилося чимало фактів, зокрема як Саакашвілі заради піару пішов на поводу у колишніх місцевих регіоналів.

Про закулісні факти, які не показали журналісти центральних ЗМІ, ми поговорили із Костянтином Красовським – президентом благодійного фонду «Посилення нацбезпеки та розвитку місцевого самоврядування», співавтором законопроекту «Про тимчасове обмеження в доступі до державної таємниці окремих народних депутатів України VIII скликання» (тих депутатів, які влітку 2013 р. підписали звернення до польського Сейму. За цим фактом звертався до СБУ з повідомленням про злочин за ст. 111 ККУ («Державна зрада»).

– Перебуваючи у Нововолинську, Міхеїл Саакашвілі звинуватив керівництво шахт в «опорі», «змові», нібито вони його не пускали на території шахт. Як усе виглядало насправді?

Усім відомо, що у Нововолинську вся політика пов’язана навколо видобутку вугілля. Спостерігаючи, як Міхеїл Саакашвілі піарився на центральних каналах після візиту у Нововолинськ, видно, що він теж не збирався упустити цей шанс.

Шахти – це режимні об’єкти. І той факт, що Саакашвілі – відомий політик, ще не дає йому право вільно перебувати на їх території. А для більшого резонансу перед камерами в цю політичну гру втрутилися місцеві активісти профспілки Богдан Макарчук та Віктор Порплиця, які намагалися з боєм провести Саакашвілі на територію шахти.

Скажу чесно, що до цих активістів профспілки вже давно є чимало запитань, адже постійними акціями протестів вони чинять тиск на керівництво ДП «Волиньвугілля» і таким чином вирішують свої меркантильні інтереси.

– У чому інтерес організовувати провокації у цих активістів профспілки?

Богдан Макарчук та Віктор Порплиця вже давно відомі тим, що організовують систематичні провокації. Останні події із Міхеїлом Саакашвілі змусили замислитися, з якою метою вони це роблять. З інформації в Інтернеті про цих активістів випливає, що сам Макарчук відіграє невелику роль у ланцюгу корупції та інтриг. «Сірим кардиналом» у цій справі залишається Віктор Порплиця.

Сім років тому Порплиця хотів стати депутатом Нововолинської міськради від партії «Єдиний центр», яка відома своїми зв’язками з «регіоналами». А вже через два років він знову фігурує у ЦВК як поплічник регіоналів – як довірена особа кандидата у депутати до ВРУ від «Партії регіонів» Анатолія Заболотного.

Скажу, що Заболотний таки став нардепом і навіть підписався з іншими регіоналами та комуністами під листом до польському Сейму, у якому йшлось про визнання геноциду польського народу, нібито здійсненого українськими націоналістами.

І найцікавіше у цій історії, що той же Анатолій Заболотний потім був призначений в.о. гендиректора  ДП «Волиньвугілля».

– Пригадується, що шахтарі жодного разу не страйкували, коли шахтою керував Анатолій Заболотний.

Так, під керівництвом регіонала Заболотного Макарчук і Порплиця не організовували пікетів проти керівництва, адже працювали за кошти регіоналів. Зараз ці «активісти» намагаються організовувати провокації, просто помінявши кольори, і відкрито продовжують використовувати шахтарів та їх родини у своїх меркантильних цілях.

А коли Заболотного позбавили депутатської недоторканності, його притягнули до відповідальності за злочини, які він вчиняв під час керування ДП «Волиньвугілля».

– Невже Заболотний досі «у грі» та впливає на роботу ДП «Волиньвугілля»?

Саме цей цирк на ДП «Волиньвугілля» і далі влаштовує Анатолій Заболотний.  Поставивши керівником НПГУ свою людину Богдана Макарчука,  організовуючи пікети, він гальмує відкриття лави,  тому об’єми видобутку вугілля не ростуть.

Марчук разом з Порплицею неодноразово  намагаються тиснути на теперішнє керівництво ДП,  аби ті виконували забаганки регіонала Заболотного.

– Невже Міхеїла Саакашвілі під час приїзду у Нововолинськ ніхто не попередив, що його намагаються використати у власних цілях колишні регіонали?

Напередодні приїзду Саакашвілі у Нововолинськ, я його попередив, що регіонали хочуть увійти в його довіру та, скориставшись політичним авторитетом, вчинити тиск на керівництво ДП «Волиньвугілля».

Проте, заради політичних дивідендів, Саакашвілі не цурався піти на змову з регіоналами. Своєю присутність на ДП Саакашвілі пропіарився на всю Україну. На жаль, як виявилося, його не цікавлять подробиці та правда –  лише рейтинги.

Розмовляла Леся Руда, спеціально для видання Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ