Лише 9,9% опитаних висловили думку, що Україна повинна відпустити непідконтрольні території й не намагатися їх повернути

Українці висловили свою думку з приводу того, як майбутній Президент України повинен вирішувати конфлікт на Донбасі, передає Інтерфакс-Україна.

Як свідчать результати опитування громадської думки GfK Ukraine, 10,6% громадян вважають, що майбутній глава держави повинен вирішувати конфлікт на Донбасі особисто з президентом Росії Владіміром Путіним без участі іноземних держав.

Водночас, 19,1% опитаних вважають, що майбутній Президент України повинен вирішувати конфлікт з Росією щодо припинення бойових дій на Донбасі через переговори в «будапештському форматі» (за участю Великої Британії, США, Росії, Франції та Китаю).

12,1% відповіли, що даний конфлікт необхідно вирішувати за допомогою мінського процесу – в нормандському форматі.

12% опитаних вважають, що це внутрішній конфлікт, тому необхідно вести переговори безпосередньо з представниками непідконтрольних територій Донбасу, 11,6% – необхідно задіяти Збройні сили України для того, щоби відновити контроль над окупованими територіями.

9,9% опитаних висловили думку, що Україна повинна відпустити непідконтрольні території й не намагатися їх повернути. 23,5% було складно відповісти на питання.

Опитування проводилося компанією GfK Ukraine на замовлення Pact в рамках програми сприяння громадської активності «Долучайтесь!» (USAID) в листопаді-грудні 2018 року.