Близько третини громадян України планують найближчим часом оформити закордонний біометричний паспорт, щоби скористатися «безвізом»

Соціологи провели чергове дослідження, щоби з’ясувати, як змінюється ставлення громадян України до запровадження безвізового режиму між країнами ЄС та нашою державою. Про це пише Укрінформ.

Згідно з результатами опитування, близько третини українців планують найближчим часом оформити закордонний біометричний паспорт, щоби скористатися «безвізом» для подорожей в країни Європейського Союзу. Ще приблизно така сама кількість наших співвітчизників має подібні плани, однак, вони ще не визначились щодо термінів їхньої реалізації.

При цьому 39% респондентів відповіли, що не планують оформлювати біометричний закордонний паспорт, аби скористатися «безвізом», а 26,9% – планують його оформити коли-небудь.

Приблизно кожен десятий мешканець України планує оформити біометричний паспорт до кінця року, така сама кількість громадян уже його має.

Респондентам також запропонували відповісти на запитання, наскільки важливим для них особисто є запровадження безвізового режиму з ЄС.  Майже половина (48,8%) опитаних відповіли, що для них це «важливо» або «скоріше важливо». І протилежної думки дотримуються приблизно стільки ж респондентів – 47,9%.

Опитування проводилося із 20 до 29 липня 2017 року Центром «Соціальний моніторинг» та Українським інститутом соціальних досліджень ім.О.Яременка спільно з Київським прес-клубом, Інститутом аналізу та прогнозування, відділом моніторингових досліджень соціально-економічних трансформацій Інституту економіки та прогнозування НАН України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ