Загальнонаціональна ідентичність суттєво переважає в Луганській області

Лише половина жителів Донбасу, які проживають на підконтрольній Україні території, вважають себе українцями. Про це свідчать результати опитування, що його провів фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Згідно з дослідженням,  кожен другий мешканець Донбасу (51%) почувається передусім громадянином України. Носіями регіональної ідентичності (тобто вважають себе перш за все мешканцями міста/села чи регіону, де вони живуть) є 34% жителів.

Загальнонаціональна ідентичність, тобто визнання себе українцем, суттєво переважає в Луганській області, де 62% назвали себе українцями. Тоді як у Донецькій області носіїв регіональної ідентичності (47%), навпаки, дещо більше, ніж носіїв загальнонаціональної ідентичності (40%).

Проте, на  Донеччині істотно більше прихильників членства України в НАТО (30%), ніж на Луганщині (10%). Водночас більшість мешканців обох областей віддає перевагу позаблоковому статусу України (39% в Луганській області і 36% – у Донецькій).

Певна частина населення продовжує сподіватися на військовий союз з Росією та іншими країнами СНД як на варіант гарантування безпеки – 17% у Луганській області і 16% – у Донецькій.

Крім того, абсолютна більшість мешканців Донбасу ­– 63,5% – не підтримують запровадження візового режиму з Росією. Рівень підтримки цієї ініціативи дещо вищий у Донецькій області, ніж у Луганській.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ