7 травня 2018 року Путін в четвертий раз обійняв посаду президента РФ

Опитування «Левада-центру» засвідчило, що 51% громадян РФ хотіли би бачити Владіміра Путіна на посаді президента і після 2024 року. Третина опитаних (27%) виступає проти такої перспективи. Про це пишуть Ведомости.

За данимим соціологів, 57% росіян хочуть повномасштабних змін в країні, зокрема щодо рівня життя.

Третина (30%) – вважають, що зміни в складі уряду не призведуть до розв’язання існуючих проблем. На вирішення проблем в країні сподіваються лише 24% росіян.

Директор «Левада-центру» Лєв Гудков наголошує: «Закінчується ефект кримської мобілізації, хоча це загальмувалося президентською кампанією і новим накачуванням підтримки».

Він додав, що наступників у Путіна немає, а люди, які бояться змін, на політиків дивляться насторожено.

«А оскільки Путіна сприймають як консерватора, то вважається, що саме він забезпечить статус-кво. З цим пов’язане, наприклад, і те, що президент не висловився про пенсійну реформу, люди чекають, що він ще скаже своє слово», – додав Гудков.

У серпні минулого року 67% опитаних говорили, що хотіли би бачити Путіна на посаді президента після виборів 2018 року, а в жовтні 2012 року про Путіна на наступному президентському терміні говорили лише 34%.

Опитування проводилося 24-30 травня за репрезентативною вибіркою міського та сільського населення обсягом 1600 осіб у віці від 18 років у 136 населених пунктах, 52 суб’єктах РФ.

Як відомо, згідно з конституцією Росії, президент не може обіймати посаду три терміни поспіль. Владімір Путін перебував на посаді президента два терміни поспіль з 2000 до 2008 року, потім знову очолив державу в 2012 році, а 7 травня 2018 року в четвертий раз обійняв цю посаду.

У грудні 2008 року Дмітрій Медведєв, який тоді був президентом, підписав закон про поправки до російської Конституції, що продовжують повноваження президента з чотирьох до шести років.

У травні 2018 року парламент Чечні вніс до Державної думи Росії законопроект про термін повноважень президента РФ. Автори проекту закону пропонують внести зміни до Конституції, щоби дозволити президенту керувати Росією не два, а три терміни поспіль.