75% громадян найбільш важливою проблемою для країни вважають військовий конфлікт на Сході

Громадяни України втрачають оптимізм щодо майбутнього. Чверть українців сподівається, що життя їхніх сімей покращиться у найближчі п’ять років. Більше третини – 37% – вважають, що воно не зміниться, ще 18% – очікують погіршення. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Найбільше тих, хто оптимістично налаштований – у західних областях та у столичному регіоні (Києві та області). Водночас оптимістичний тренд все ж таки тут не є домінуючим: тих, хто вважає, що життя їхніх сімей не зміниться або ж погіршиться – не менше половини.

Згідно з дослідженям, найбільш важливою проблемою для країни опитані вважають військовий конфлікт на Сході України (75%). Майже половина так говорить про хабарництво та корупцію у владі. 28% вважають найбільш важливою проблемою держави безробіття, по 19% – говорять про підвищення цін товари та низький рівень зарплат або пенсій, 17% – про соціальне розшарування, розрив між бідними та багатими, по 15% – про підвищення тарифів на комунальні послуги та недостатній рівень соціального захисту, по 12% – про зростання злочинності та неможливість отримати якісне медичне обслуговування, 8% – про несприятливі умови для розвитку малого та середнього бізнесу, лише 6% – про нестачу свободи і демократії, 4% – про неможливість отримати якісну освіту.

Натомість на особистісному рівні найважливішими проблемами громадяни України вважають низький рівень зарплат та пенсій (52%), підвищення цін на основні товари, інфляцію (51%), підвищення тарифів на комунальні послуги (50%).

Кожен п’ятий говорить як про особисті проблеми про військовий конфлікт на Сході України, неможливість отримати якісне медичне обслуговування, безробіття. По 14-15% вважають своїми проблемами недостатній рівень соціального захисту, хабарництво та корупцію, 11% вважають проблемою соціальне розшарування.

Опитування проводилося з 12 по 28 грудня 2017 року серед населення України від 18 років. Опитано методом особистого інтерв’ю 30 тисяч респондентів (по 1200 у кожному регіоні).

Група «Рейтинг» не повідомляє, чи враховує дослідження погляди окупованих територій Донбасу та незаконно анексованого Росією Криму.