Є ризик відтоку за кордон представників робітничих спеціальностей

Експерти найбільшого українського порталу з пошуку роботи Head Hunter констатують, що міграційні настрої серед українців залишаються досить високими.

За результатами дослідження порталу hh.ua кожен шостий-сьомий мешканець України прагне знайти роботу за кордоном. А у зв’язку із запровадженням безвізового режиму потік трудової міграції може дещо переорієнтуватися, передусім на європейський ринок праці, а не на країни СНД.

Водночас роботодавці з країн ЄС розміщують все більше вакансій для українців. Порівняно з 2015-м, минулоріч їхня кількість зросла у півтора рази, а в 2017 році продовжує збільшуватись. Серед країн, які найчастіше пропонують роботу для громадян України – Польща, Чехія, Швеція, Німеччина, Ізраїль, Італія тощо.

За словами експертів, імовірність відтоку за кордон так званих «білих комірців» (працівників розумової праці, службовців, чиновників, працівників апарату управління, менеджерів, інженерно-технічного персоналу тощо) – досить низька, адже як правило вони отримують гідні зарплати, працевлаштування та соціальні гарантії в Україні.

Натомість, наголошують експерти, рівень грошового забезпечення представників робітничих спеціальностей в Україні наразі не може конкурувати з європейськими країнами, тож відтік таких робітників за кордон може збільшуватись.

1 КОМЕНТАР

  1. Возможность миграции, это конечно хорошо.
    Но до какой-же черты дошло население под управлением “реформаторов” что всё население готово сбежать из благословенной страны.
    Если отбросить детей, стариков, убогих и бедных то практически и теоретически весь цвет нации готов бежать из этого воровского кагала “свит за очи”

Comments are closed.