Серед позитивних зрушень є те, що Канада істотно скоротила час на розгляд візових документів

Порівняно з минулим роком Канада на 10% збільшила кількість відмов громадянам України у наданні віз. Про це повідомив Надзвичайний і повноважний посол України в Канаді Андрій Шевченко, пише Цензор.НЕТ.

«Зараз маємо катастрофічно великий відсоток відмов українцям у канадських візах. Критично великий відсоток відмов. Якщо в минулому році кількість відмов зменшилася і дійшло до 24%, то в цьому році в першому кварталі ми мали 34% відмов українцям в канадських візах», – повідомив він.

На його думку, подібна практика є наслідком застарілої оцінки українців та пов’язаних з цим міграційних ризиків, які панують в консульствах та посольствах.

«І мені здається, що безвізовий режим з Європейським Союзом має підштовхнути наших канадських друзів до того, щоб переосмислити цю історію. Україна зараз не входить в число країн з найвищими міграційними ризиками», – наголосив Шевченко.

Водночас вдалося досягти і позитивних зрушень. Зокрема, Канада істотно скоротила час на розгляд візових документів.

«Зараз середній час розгляду візових документів в канадському посольстві коливається на позначці 5-6 робочих днів. Можливо, до 7 робочих днів. Це набагато кращий показник, ніж у більшості країн, де Канада видає візи», – розповів Шевченко.

Нагадаємо, у червні 2017 року Надзвичайний і повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук повідомив, що в Канаді обіцяють розглянути питання можливого спрощення візового режиму для українців.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ