1
Transparency International склала ТОП-12 автопарків українських суддів

Судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду полюбляють атрибути успішного бізнесмена – представницькі автомобілі. Transparency International Україна і «Перша інстанція» вивчили декларації про доходи дніпропетровських суддів і склали ТОП-12 автопарків.

«У сім’ях 80% членів цього суду є автомобілі, ринкова вартість яких перевищує $20 тис. Дешевим машинам віддають перевагу лічені одиниці», – йдеться у повідомленні.

Як з’ясувалося, із 47 суддів Дніпропетровського окружного адміністративного суду та їх сімей 33 – «на колесах». Найдорожчий автопарк – в сімейному гаражі судді Євгена Жукова: вартість двох «німців» – Volkswagen Golf і Volkswagen Touareg – перевалює за 1,5 млн. грн.

Не дуже поступається у вартості й сімейний автопарк судді Олени Маковської. Її Subaru Outback трирічної давності й Toyota Auris її близьких в сумі коштують понад мільйон гривень.

2Третє місце розділили Вікторія Вихровська і Світлана Ніколайчук. Їх автомобілі AUDI Q7 і Lexus RX 350 на сьогоднішній день коштують щонайменше півмільйона гривень кожний.

3Місцевий окружний адмінсуд, безумовно, поступається столичним судам за новизною моделей і кількістю недешевих машин представницького класу. При цьому загалом вартість машин з ТОП-12 Дніпропетровського суду перевищує 10 млн. грн. Це наводить на думку, що правосуддя в Україні –доля далеко не бідних людей.

4Раніше Transparency оприлюднила дані про VIP-автопарк суддів Київського апеляційного адміністративного суду, вартість якого перевищує півмільйона доларів.

«46 апеляційних суддів із столиці в деклараціях за минулий рік «засвітили» 77 автомобілів, які перебувають у власності (або користуванні) у них або у їх сімей. Насправді автопарк може виявитися більшим – декілька суддів столичного апеляційного адмінсуду не оприлюднили в деклараціях майно членів своїх сімей (серед них: Інна Грибан, Євген Сорочка, Ігор Федотов, Костянтин Бабенко, Ярослав Василенко, Олена Ганечко і Яна Глущенко)», – наголосили в Transparency.

5557826_20160127134922На те, що в цих осередках суспільства надають перевагу комфортному пересуванню, вказують назви марок задекларованих автомобілів: Porsche Cayenne, Jaguar ХF, Audi Q7, Toyota Land Cruiser Prado, Lexus GS-250.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, співробітники СБУ їздять на дорогих автівках родичів. Цікаво, що Служба безпеки під час внутрішньої перевірки не побачила ознак корупції у відомстві та завершила розслідування.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ