Ситуація на кордонах стабілізувалась, відтак внутрішні перевірки поетапно скасують

Упродовж наступних шести місяців у Шенґенській зоні скасують всі обмеження. Однак на внутрішніх кордонах деяких країн ЄС залишиться контроль, що його запровадили через міграційну кризу, пише Європейська правда.

У рішенні Єврокомісії йдеться про стабілізацію ситуації на кордонах та рекомендацію поетапно скасовувати внутрішні перевірки.

«Сьогодні Комісія рекомендує Австрії, Німеччині, Данії, Швеції та Норвегії поетапно скасувати тимчасові заходи контролю, що діють на деяких внутрішніх кордонах, впродовж наступних шести місяців», –  наголошується у документі.

«Завдяки нашим спільним зусиллям наші внутрішні кордони стали сильнішими та безпечнішими. Це означає, що за шість місяців ми повинні повернутися до повного функціювання Шенґенської зони без внутрішнього прикордонного контролю», – уточнив перший віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс.

Нагадаємо, Австрія та Німеччина запровадили прикордонний контроль у вересні 2015 року в зв’язку з міграційною кризою. Згодом рішення про аналогічні заходи ухвалили Данія, Швеція та Норвегія. Надзвичайні заходи контролю на кордонах мають діяти до середини травня цього року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ