борг
Кредитори можуть списати Україні 20% боргу

Україна та група її найбільших кредиторів близькі до угоди про реструктуризацію 19 млрд доларів українських зовнішніх зобов’язань, включаючи списання 20 відсотків основного боргу. Про це повідомила газета Wall Street Journal (WSJ) з посиланням на джерела, інформує Reuters.

Каменем спотикання переговорів, що тривають понад п’ять місяців, стало питання про необхідність списання частини номінальної суми боргу та розмір цього списання. Але, за даними WSJ, попередня угода може бути оприлюднена вже цього тижня. Мінфін відмовився прокоментувати деталі повідомлення, цифри також не вдалося негайно підтвердити в утримувачів євробондів. «Операція ще не завершена і всі варіанти залишаються відкритими», – сказав представник міністерства.

Водночас ринки вже деякий час припускають, що обидві сторони можуть погодитися на 20-відсоткове списання, тобто половину від того, що спочатку вимагала України. Джерело, знайоме з ходом переговорів, сказало Reuters: «Комітет налаштований сприяти угоді, оскільки вони усвідомлюють, що Україна стикається з особливими обставинами. Їх позиція чітка: вони ніколи не вважали, що списання боргу необхідно, але, незважаючи на це, щоби досягти угоди, вони пішли на дуже значні поступки».

У свою чергу, Міністерство фінансів України в понеділок, 24 серпня, виплатило купон єврооблігацій з погашенням в 2021 році в розмірі 59,625 млн доларів. 10-річні єврооблігації були розміщені в лютому 2011 року на загальну суму 5 млрд доларів під 7,95% річних.

Нагадаємо, Україна почала переговори про реструктуризацію частини держборгу в рамках нової програми з МВФ у березні цього року і розраховує в результаті відстрочки виплат за боргами та їхнього часткового списання заощадити до 5,2 млрд дол. у цьому році і до 15,3 млрд дол. у найближчі 4 роки.

На сьогодні домовитися з кредиторами і провести реструктуризацію вдалося лише двом державним банкам – «Укрексімбанку» та «Ощадбанку», які отримали відстрочку виплати боргу на 7 років в обмін на підвищення ставки купона без списання основної суми боргу за єврооблігаціями з погашенням у 2015-2018 роках на 1,5 млрд дол. і 1,3 млрд дол., відповідно.

У червні міністр фінансів Наталія Яресько заявляла, що Україна «теоретично» наприкінці липня може оголосити мораторій на виплати в разі відсутності прогресу в переговорах з кредиторами в рамках чинного з 17 червня закону. Однак, згодом сторони переговорного процесу оприлюднили спільну заяву про прогрес та укладання угоди про конфіденційність, і 24 липня Мінфін виплатив купон за євробондами на 120 млн дол.

Читайте: Кожен українець виплачує 30 тис. грн. державного боргу

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ