На розповсюдження міфу про те, що Крим є російським, ще в 1944-му витрачали величезні кошти

Пропагандистській ідеї про російський Крим виповнилось 73 роки – її почали активно поширювати ще в СРСР, одразу після депортації кримськотатарського народу з півострова 1944 року. На цьому наголошує історик, кандидат політичних наук Гульнара Бекірова, передає Укрінформ.

Згідно з документами партійних органів і НКВД, що довгі роки залишалися під грифом «абсолютно таємно», у цей міф, попри війну, вливали величезні кошти.

«У партійних документах проголошувалося, що Крим має стати новим, російським Кримом зі своїм російським вкладом. Уявіть собі – йде війна, і величезні кошти вливаються в те, щоби тут же, в 1944 році, перейменувати топонімію. Тільки вигнані кримські татари, греки, вірмени, болгари – півострів порожній. Про це теж пишеться в документах. І йде масоване переселення людей, які ніколи в Криму не жили. Тих російських людей, нащадки яких в 2014 році, по суті, здали Крим», – сказала Бекірова під час дискусії з нагоди вшанування жертв депортації 18 травня 1944-го.

Вона зазначила, що ця пропаганда «розпаленим залізом забивалася в голови радянських громадян». Бекірова наголосила, що навіть зараз дуже багато українців живуть з цим комплексом.

«Це особливо страшно, тому що якби на момент анексії півострова було розуміння, що Крим – український, нічого б цього не трапилося», – вважає історик.

Як відомо, 18 травня 1944 року співробітники карального органу НКВД за наказом Сталіна прийшли у будинки кримських татар і оголосили про виселення з Криму. Радянська влада звинувачувала їх нібито в участі у комітетах, організованих німецькою окупаційною адміністрацією.

За наказом радянської влади впродовж двох днів – з 18 по 20 травня – депортували близько 200 тисяч осіб кримськотатарського населення.

2015 року Верховна Рада України ухвалила постанову, визнавши депортацію кримських татар геноцидом.

1 КОМЕНТАР

  1. Кремль готовил “аннексию” Крыма 70 лет при этом в 1954 передал его Украине?Вы давно у врача были?

Comments are closed.