Пєсков каже, що «все, що не заборонено, те дозволене»

Офіційний Кремль уникає прямої відповіді на запитання про те, чи буде відновлена діяльність Меджлісу кримськотатарського народу після відповідного рішення суду ООН в Гаазі.

Зокрема, прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков заявив, що громадські організації кримських татар можуть діяти в Росії без будь-яких обмежень, якщо мова йде не про екстремістські прояви, передає російське агентство ТАСС.

«Фактично ніяких обмежень для функціювання громадських організацій громадян Росії – кримських татар –  немає. Існують різні екстремістські прояви, екстремістські організації і, як і всюди в Росії, екстремістські прояви будуть переслідуватися за законом», – сказав він та додав, що «все, що не заборонено, те дозволене».

Нагадаємо, 26 квітня 2016 року підконтрольний Росії «верховний суд» Криму за позовом окупаційного «прокурора», колаборантки Наталії Поклонської, заборонив діяльність Меджлісу кримськотатарського народу й визнав організацію «екстремістською». Спираючись на цю формальну «підставу», окупанти почали справжній терор представників Меджлісу й пов’язаних із ним фізичних осіб.

19 квітня 2017 року Міжнародний суд ООН частково задовольнив вимогу України й дійшов висновку, що кримські татари та етнічні українці залишаються вразливими на території анексованого Росією Криму.  Таким чином, відповідно до Конвенції про ліквідацію расової дискримінації, Росія повинна утриматися від утисків прав кримських татар, відновити діяльність Меджлісу та забезпечити доступ до освіти українською мовою.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ