Із секретними даними були ознайомлені лише Барак Обама, Дональд Трамп і вісім конґресменів

Російські спецслужби, імовірно, мають компромат на новообраного Президента США Дональда Трампа. Про це йдеться в додатку до секретної версії доповіді про втручання російських хакерів у перебіг передвиборної кампанії США, передає американський телеканал  CNN.

CNN стверджує, що двосторінковий синопсис не був включений навіть у секретну версію доповіді через характер інформації, що міститься в ньому. З цим додатком, за даними телеканалу, крім керівництва спецслужб, були ознайомлені лише Барак Обама, новообраний президент Дональд Трамп і вісім конґресменів.

Канал зазначає, що всі джерела надали інформацію, яка лягла в основу публікації, на умовах анонімності та не під запис. Проте, в замітці наводиться безліч непрямої інформації, яка робить припущення каналу більш вагомими: наприклад, є дані про джерела фінансування доповіді, яка стала основою для секретного синопсиса.

CNN стверджує, що інформація була отримана від колишнього співробітника британської розвідки MI6, якого американські спецслужби вважають надійним джерелом. Він працював у РФ в 90-х роках і отримав дані для доповіді від деяких російських джерел. Тепер колишній британський розвідник очолює приватну компанію, що спеціалізується на зборі даних. Спочатку її роботу у цій справі фінансували суперники Трампа у передвиборних перегонах, а потім – донори, які спонсорували кампанію Гілларі Клінтон.

Джерела CNN повідомили, що одним з аргументів за включення цієї інформації у брифінги для Трампа, які проводили керівники чотирьох спецслужб США, – Нацрозвідка, ФБР, ЦРУ і АНБ –  була необхідність вказати, що російські хакери отримали дані, що компрометують обох кандидатів, але розголосили лише ті, що шкодили Клінтон.

Телеканал стверджує, що журналістам вдалося ознайомитися із 35 сторінками рапортів, які лягли в основу двосторінкового висновку, представленого президентам. Жодних подробиць про підозру і звинувачення не наводиться. При цьому, як йдеться в публікації, в документах згадується про тривалий обмін інформацією між представниками Трампа і посередниками з боку «російського уряду» під час передвиборної кампанії.

Деякі зі згаданих звинувачень були озвучені за тиждень до виборів американським журналом Mother Jones, який називає себе «незалежним некомерційним джерелом інформації та аналітики». На початку листопада видання стверджувало, що ФСБ скомпрометувала Трампа під час його останнього візиту до Москви. У Кремлі тоді не стали коментувати ці чутки по суті.

Одне з видань пізніше опублікувало повне досьє, яке лягло в основу публікації CNN. Його нібито склала «людина, яка називає себе колишнім співробітником британських спецслужб» і містить багато «неперевіреної, непідтвердженої інформації, яка потенційно не перевіряється».

Низка тверджень з досьє при цьому легко спростовується, а саме воно містить помилки. Наприклад, у всіх записах компанію Alfa Group називають «Alpha Group».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, спецслужби США повідомили, що Москва за вказівкою президента Путіна зламала електронну пошту національного комітету Демократичної партії, а потім оприлюднила листи, щоби зашкодили кампанії Клінтон та допомогти Трампу.

У свою чергу, одна з провідних радників новоспеченого глави Білого дому Келліенн Конвей поставила під сумнів необхідність додаткових розслідувань щодо звітів про російські хакерські атаки під час виборчої кампанії. Також вона вважає, що Дональд Трамп може переглянути деякі каральні заходи, запроваджені Бараком Обамою щодо Росії.