О.Турчинов
Росія може вдарити по Україні крилатими ракетами, вважає Турчинов

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов наголошує, що РФ може використати проти України ракети, від яких наша країна відмовилася в рамках Будапештського меморандуму. Про це він сказав 26 січня, передає УНІАН.

«Крім брехні і провокацій я останнім часом заяв від керівництва Росії не чув, у тому числі що стосується не просто виконання Будапештського меморандуму, підписантом якого була, зокрема, і Російська Федерація, а навпаки – дії Російської Федерації фактично і є прямим протиріччям тих рішень, які були зафіксовані в Будапештському меморандумі», – наголосив Турчинов.

Він прокоментував події в Сирії, а саме використання російською авіацією крилатих ракет.

«Крилаті ракети, які, до речі, були в Україні, і півтори тисячі таких крилатих ракет, які могли нести не тільки ядерний потенціал, боєзаряд, але і звичайний боєзаряд, сьогодні використовуються проти Сирії, і можуть Росією, знаючи злобу і жорстокість цієї країни, і підступність цієї країни, використовуватись проти нас. Тобто, це та зброя, яку ми віддали відповідно до Будапештського меморандуму», – наголосив Турчинов.

Секретар РНБО вважає, що заяви президента РФ Владіміра Путіна про кордони та про нібито неправильну передачу Україні Донбасу в радянські часи є прямою політичною базою для російської агресії проти України.

«Під час свого виступу в Кремлі він поставив під сумнів, що неправильно, з його точки, зору був переданий Україні Донбас. По-перше, в Путіна ніхто не питав, коли сформувались кордони нашої країни. А по-друге, ось такі публічні заяви – це пряма політична, скажімо так, база для військової агресії

проти нашої держави. Це керівник країни, який ставить під сумнів усі кордони Європи, які були сформовані після Другої світової війни», – наголосив Турчинов.

На переконання секретаря РНБО, у зв`язку з цим Україна повинна зміцнювати свій оборонний потенціал і розвивати виробництво тієї зброї, яка зможе стримати агресора.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Путін 25 заявив, що кордон між РФ та Україною в радянські роки було проведено «довільно» й «необґрунтовано». Включення Донбасу до складу України він назвав «маячнею».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ